İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka da esnek yan haklar uygulamasına geçti

Geçtiğimiz sene başında sektörde bir ilk olarak personeline sunduğu yan hakları farklılaştıran Kuveyt Türk’ün ardından Albaraka da bu uygulamaya geçti. Uygulama kapsamında personel, yan haklarını istediği gibi seçebiliyor. Kurumun kendisine sunmuş olduğu yan hak bütçesini belirlenen ürünlere istediği gibi aktaran sistem, yeni yıl itibariyle Albaraka’da da uygulanacak.

BİR İLK DE ALBARAKA’DAN
Bu uygulamaya ilave olarak bir başka ilk de Albaraka tarafından hayata geçirilecek. Bankacılık piyasasında personel maaşları brüt üzerinden anlaşılırken 2018 itibariyle Albaraka, personeli ile net maaş üzerinden anlaşacak ve hali hazırda devam eden personelinin maaşını da net maaş üzerinden ödeyecek. Brüt maaş uygulaması, yıl sonuna doğru artan vergi dilimleri nedeniyle finans dünyasındaki çalışan personelin rahatsız olduğu konuların başında geliyor.

2018 yılına hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen Albaraka Türk İnsan Kıymetleri müdürlüğü, 2018’de uygulamaya geçecek olan üçüncü projesini ise bireysel emeklilik sisteminde kurum katkı payını kıdeme bağlı olarak arttırmak olarak açıkladı. Bu kapsamda:
– 0-5 yıl çalışan personel için %2
– 6-10 yıl çalışan personel için %3
– 11-15 yıl çalışan personel için %4
– 16 yıl üzeri çalışan personel için %5 kurum katkı payı Albaraka tarafından personelin bireysel emeklilik sözleşmesine ödenecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir