İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka’dan 35 milyon dolarlık anlaşma

Albaraka Türk, Suudi Arabistan’ın petrol dışındaki mallarının ihracatını artırmak ve bu malların ithalatını yapan yabancı firmalara finansman ve sigorta kolaylıkları sağlayan Saudi Export Program ile 35 milyon dolar tutarında işbirliği anlaşması imzaladı.

Böylece kurumsal müşteriler tarafından, Suudi Arabistan menşeli petrol ve ham petrol harici ürün ithalatı, 375 günden üç yıla varan vade ve rekabetçi fiyatlarla kullanılabilecek.

3 YILA KADAR VADE İMKÂNI

Bu işbirliği ile küçük ve orta ölçekli müşterilerine, maliyeti düşük orta ve uzun vadeli borçlanma imkanı sağlayan Albaraka Türk, anlaşma kapsamında Suudi Arabistan’dan ithalat yapan Türk firmalarına, tüketim ve bozulmayan gıda malzemeleri ve endüstriyel hammaddeler için bir yıla kadar, uzun ömürlü bozulmayan gıda malzemeleri, tüketim malzemeleri, işlenmiş ürünler ve yedek parçalar için üç yıla kadar vade imkanı tanımaya devam edecek.

İmza törenine Albaraka Türk Genel Müdür Başyardımcısı Turgut Simitçioğlu, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Malek Khodr Temsah ve SEP Genel Müdürü Ahmed Al-Ghannam katıldı.

Kaynak: https://www.yeniakit.com.tr/haber/albaraka-turkten-35-milyon-dolarlik-anlasma-436559.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir