İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KT Bank AG, Köln’de iftar verdi

Almanya’da giderek güçlenen KT Bank, Almanya’nın Köln kentinde bir iftar yemeği verdi.

İftar programına, Köln ve çevresinden iş dünyasından tanınmış simalar, çok sayıda dernek temsilcisi ve medya mensupları davetli olarak katıldı.

DITIB Köln Merkez Camisi salonunda düzenlenen iftar programında KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdür Vekili ve KT Banka AG Gözetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr.Ruşen Ahmet Albayrak, T.C. Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes ve DİTİB Genel Başkanı Prof.Dr.Nevzat Aşıkoğlu birer konuşma yaptılar.

KT Bank yöneticileri yaptıkları selamlama konuşmalarında, bankanın hizmetleri ve hedefleri hakkında davetlileri bilgilendirdi.

“SİZLERİN DESTEĞİ İLE DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ”

KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan konuşmasında, Almanya’nın ve de Avrupa’nın ilk ve tek faizsiz bankası olan KT Bank’ın 4. şubesini Köln’de açtığını belirterek giderek büyüdüklerini belirtti ve alternatif bankacılığa vurgu yaptı: “Son yıllarda en büyük Türk sermayesi olarak buralara gelen KT Bank olarak, sizlerin desteği ile daha büyük hedeflere ulaşmak istiyoruz. İşte bu ortamda olduğu gibi, etik, dini ve sosyal organizasyonlara kendi çapında destek olmaya başladı. Bu anlamda Türkiye’deki ana iştirakimiz/ana bankamız olan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yolundan gidiyoruz. Kuveyt Türk, Türkiye’de son yıllarda sosyal sorumluluk anlamında projelere verdiği katkılarla adından söz ettiren güzide kuruluşumuz. Onun buradaki iştiraki olarak inşallah aynı yolda, tüm inananların alternatif bankacılık işlemleri için güvenli limanı olmaya devam edeceğiz. Bu güzel ramazan ayında, bizleri kırmayıp davetimize iştirak ettiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum.”

“BİZ SİZİN BANKANIZ OLMAYA GELDİK“

Türkiye’den gelen Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdür Vekili ve KT Bank AG Gözetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr.Ruşen Ahmet Albayrak „Biz sizler için 3 bin kilometreden bu iftara geldik. Çünkü hakikaten biz kendimizi Köln’de kendi evimizde gibi hissediyoruz. Bize, bu akşam bu sıcaklığı veren siz değerli kardeşlerimize, DİTİB’e, derneklerimize, STK temsilcilerimize çok teşekkür ederiz. Kuveyt Turk, Kuveyt Finance House’un bir kuruluşu. Kuveyt FH dünyada 2. Kurulmuş ve en büyük 2. İslami Banka. 40 senedir var olan en etkili bankalardan biri. Kuveyt Turk inşallah 30.yılını seneye kutlayacak, Türkiye’nin bir numaralı İslami bankası. Biz bir İslami bankayız, etik bankayız ve biz bir “toplum” bankasıyız. Buralarda ki başka bankalardan farkımız, buralardan topladığımız kaynakları burada kullanmayı amaçlayan, buradaki topluma hizmeti amaçlayan ve inşallah her geçen gün üzerine koyacağımız yeni ürünlerle buradaki hizmetlerimize sizler de tanıklık edeceksiniz. Almanya’da, Avrupa’da hakikaten buradaki toplumun övüncü olacak güzel bir topluluk, kuruluş olmayı hedefliyoruz. Müşteri demek iştira eden değerlendiren demektir. Lütfen bizi yeri geldiğinde eleştiriniz, bize yardımcı olunuz, destek olunuz, dualar ediniz. Biz, buralara sizin bankanız olmaya geldik. Hepinizin ayağınıza, gönlünüze sağlık. Rabbim oruçlarımızı, dualarımızı kabul eylesin, hoşgeldiniz şeref verdiniz“sözleriyle konukları selamladı.

“ÖLÇÜLÜ OL, İSRAF ETME“ DİYORUZ

KT Bank iftarında evsahibi olarak bir selamlama konuşması yapan DİTİB Genel Başkanı Prof.Dr.Nevzat Aşıkoğlu da konuşmasının başında, DİTİB’in Almanya ve Avrupa’da kurulmuş en büyük İslami teşkilat olduğunu ifade etti ve DİTİB’in hizmetleri hakında bilgi verdi. Hem dini hizmetler hem de eğitim hizmeti ve sosyal hizmetlerle, DİTİB’in sosyal sorumluluk üstlendiğini ifade eden Prof. Aşıkoğlu Ramazan hakkında da bilgi verdi: “Vatandaşlarımız elimizden geldiği kadar bilgilendirmeye gayret ediyoruz. Bunun için de, „ölçülü ol, israf etme“ sloganını öne çıkartarak, bazı hatırlatmalarda bulunuyoruz” dedi.

TÜRK TOPLUMU ALMANYANIN AYRILMAZ BİR PARÇASI

T.C. Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes de  konuşmasında Türk toplumun Alman toplumuna katkılarına vurgu yaptı: ”Türk toplumunun Almanya’daki varlığı 60 seneye yaklaştı, artık Alman toplumunun ayrılmaz bir parçası. Türk toplumu bu süre içinde hem kültürel hem sosyal hem de siyasi alanda Almanya’ya katkıda bulundu.

Türk toplumunun en önemli katkılarından bir tanesi de ekonomik anlamda. Türk girişimcilerin yatırımları, iki milyon doların üzerinde. Yüz binin üzerinde Türk işletme var ve bunların yıllık cirosu elli milyar dolar üzerinde.

Beş yüz bin kişiye, istihdam sağlanıyor. Aynı şekilde 4 şubesi ile burada olan ve daha da güçlenecek olan KT Bank’ın da buradaki toplumin katkısının bir yansıması olarak görüyorum. Almanya’daki hoşgörü sevgi saygı ortamı güçlendikçe bu katkılar her alanda daha da artacaktır. Ramazanlar da bu hoşgörü karşılıklı sevgi saygının geliştiği güçlendiği anlardır, hayırlı Ramazanlar diliyorum, saygılar sunuyorum.”

Konuşmaların ardından okunan ezanla oruçlar açıldı. Mannheim’dan gelen Hoş Neva Grubu iftar öncesinde ve aralarda ilahilerden oluşan bir dinleti sundu.

Hülya Sancak/ KÖLN
Kaynak: https://www.muhabirce.de/2018-05-23/kt-bank-kolnde-iftar-verdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir