İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tesettür giyim sitesi hisselerini satacak

Türkiye’nin en büyük tesettür giyim sitesi Sefamerve.com, hisselerinin satışına aracılık etmesi için Pragma Kurumsal Finansman’a yetki verdi.

Sefamerve.com markasının kurucusu Metin Okur, şirketin, aralarında bir Asya ülkesinin varlık fonu ile ABD’den özel sermaye şirketlerinin de olduğu uluslararası yatırımcılarla görüşmeler yürüttüğünü belirtti.

Bloomberg’e konuşan Okur, potansiyel yatırımcılarla müzakereleri Pragma Yönetici Direktörü Kerim Kotan’ın yönettiğini söyledi.

Konuya yakın bir kaynağa göre çoğunluk hissesinin satışı planlanan Sefamerve.com’un toplam değeri $500 milyon olarak hesaplandı. Okur, değerleme konusunda yorum yapmadı.

2012’de kurulan Sefamerve.com’un son üç yılda bazı varlık fonları ve finansal sponsorlardan teklifler aldığını söyleyen Okur, geçen yılki satışların $100 milyona ulaştığını ifade etti.

Okur, şirketin satışlarını geçen iki yılda iki kattan fazla artırdığına işaret etti ve “Sefamerve’nin böyle bir yıllık büyüme ile 2023’e kadar yılda $500 milyon satış geliri elde elden bir şirket olması önünde bir mani görmüyorum” dedi.

TÜRKİYE İSLAMİ GİYİME EN FAZLA HARCAYAN ÜLKE 

Okur, Sefamerve.com’un Türkiye dışında aralarında ABD, İngiltere ve Almanya’nın da olduğu 100’ün üzerinde ülkede 5 milyon kayıtlı ve 1,5 milyon online müşterisinin olduğunu söyledi.

Şirketin faiz, amortisman, vergi kârının pozitif olduğunu belirten Okur, “Nakit ihtiyacı yok” diye konuştu. Okur, Sefamerve’nin Mısır dahil, bazı Ortadoğu ülkelerinde offline işler kurmayı hedeflediğini de aktardı.

Küresel İslam Ekonomisi Raporu’nun son verilerine göre Türkiye 2015’te 25,7 milyar dolar  ile İslami giyim ürünlerine en fazla para harcayan ülke oldu. Türkiye’yi  20,6 milyar dolar ile Birleşik Arap Emirlikleri izledi.

Raporda, 2015 yılında 243 milyar dolar büyüklüğünde olan İslami giyim pazarının 2021’ye kadar 368 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Kaynak: http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1882788-unlu-tesettur-giyim-sitesi-hisse-satacak

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir