İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“2018’de sektör olarak %7 pazar payına ulaşırız”

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Katılım bankacılığı sektöründe 2017 ile birlikte bir kıpırdanma yaşanmaya başladı, yüzde 5’lerin üzerine yavaş yavaş çıkıldı. 2018 yılıyla birlikte pazar payının büyüyeceğine inanıyoruz. Tahminim en azından 2018 için yüzde 6’ları 7’leri zorlayacağımız şeklinde.” dedi.

Sultangazi Belediyesi ve Vakıf Katılım Bankası desteğiyle düzenlenen “Vakıflar ve İslam Ekonomisi Paneli”nde vakıf kültürünün tarihsel gelişimi ve para vakıflarının İslam ekonomisine katılımı, faizsiz bankacılığın dünü, bugünü ve yarını konuşuldu.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş etkinlikteki konuşmasında, katılım bankacılığının Türkiye’deki pazar payının şu an yüzde 5’lerde olduğunu belirterek, 2017 ile birlikte bir kıpırdanma yaşanmaya başladığını, yüzde 5’lerin üzerine yavaş yavaş çıkıldığını söyledi.

Kamu katılım bankalarının pozitif etkilerinin görüldüğüne, pazardan bir oyuncunun çıkmasının negatif etkilerinin de yavaş yavaş atıldığına işaret eden Göktaş, şunları kaydetti:

“Normalleşme sürecine girdik. 2018 yılıyla birlikte pazar payının büyüyeceğine inanıyoruz. Büyüme öngörüsü için mevcut oyuncuların sermayeyi ne kadar artıracağı çok önemli. Tahminim en azından 2018 için yüzde 6’ları 7’leri zorlayacağımız şeklinde. Sektörün bilinirliği eskiye göre daha iyi seviyelerde. Mümkün olduğu kadar çok kitleye ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir