İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan Kuveyt Türk Portföy, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından düzenlenen 9. TSPB Altın Boğa Ödülleri’nde ‘Katılım Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri’ ödülünü kazandı.

Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan Kuveyt Türk Portföy, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından düzenlenen 9. TSPB Altın Boğa Ödülleri’nde ‘Katılım Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri’ ödülünü kazandı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, TSPB’nin 2016 yılından bu yana düzenlediği ve gelenekselleşen Altın Boğa Ödülleri, İstanbul’da gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi. Altın Boğa Ödülleri, sermaye piyasalarının gelişimine, bilinirliğinin artırılmasına katkıda bulunmayı ve sektör profesyonellerinin başarılarını kamuoyunda görünür kılmayı amaçlıyor.

Toplam 5 kategoride 20 dalda ödül verilen törende, ‘Katılım Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri’ ödülü Kuveyt Türk Portföy Genel Müdürü Hamit Kütük’e takdim edildi.

2015 yılında kurulan Kuveyt Türk Portföy, 2023 yılını yaklaşık 200 milyar lira portföy büyüklüğü ile katılım esaslı yatırım fonlarında lider konumda tamamladı ve genel sektörde 7. sırada yer aldı.

Kuveyt Türk Portföy, geliştirdiği birçok yenilikçi ürünle katılım hassasiyeti olan yatırımcılara uygun çözümler sunarak sermaye piyasalarının gelişimine ve çeşitliliğine katkı sağlıyor.

Kurumsal yatırımcılar başta olmak üzere yatırımcı tabanını genişletmeyi hedefleyen Kuveyt Türk Portföy, TL ve döviz nakit akışı yönetimine dair yatırım fonları geliştiriyor. Altın Katılım Fonu ile sektördeki en büyük altın yatırım fonunu yöneten Kuveyt Türk Portföy, ana ortağı Kuveyt Türk ile Türkiye’de ilk ve tek olarak altın cinsinden fon payı alım satımını gerçekleştirdi ve altın yatırımının sermaye piyasalarına yönlenmesine katkıda bulundu.

Kuveyt Türk Portföy Genel Müdürü Hamit Kütük, güncel rakamlarla en büyük katılım esaslı hisse senedi fonunu yönettiklerini ve yeni kurdukları tematik fonlarla yatırımcılara çeşitlilik sağladıklarını, ayrıca katılım finans esaslarına uygun yurt dışı hisse senetlerine yatırım imkanı sunduklarını ifade etti.

Bu fonların TEFAS sistemi aracılığıyla tüm banka ve aracı kurumlardan erişilebilir olduğunu belirten Kütük, ‘Yatırım kararlarının verilmesinde ve operasyonel süreçlerde dijitalleşmeyi ve yapay zeka uygulamalarını önemsiyoruz, bu alanlarda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.’ dedi.

Kütük, alınan ödülün, uyguladıkları stratejilerle birlikte ekibin özverili çalışmasının ve yatırımcıların güveninin bir sonucu olduğunu vurguladı. Katılım finans esaslı ürünlerin çeşitlenmesi ve yaygınlaşmasıyla sermaye piyasalarının büyümesinde önemli rol oynadıklarını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir