İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merkez Bankası, 2. el otomobil satışları için yeni FAST uygulamasını başlattı​.

Merkez Bankası, onay gerektiren ödeme işlemleri için FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi’ni hayata geçirdi. Sistem, başlangıçta 2 milyon ₺ işlem limiti ile hizmet verecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), onay ve tescil gerektiren ödeme işlemlerinde güvenli bir ortam sağlayacak olan FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi’nin 31 Mayıs 2024 itibarıyla faaliyete geçtiğini duyurdu.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“FAST Sistemi üzerine inşa edilmiş bir aracılık hizmeti olan Güvenli Ödeme İşlemi, yetkili kuruluşlar tarafından onay/tescil gerektiren işlemler için yapılacak para transferlerinde süreçler tamamlanıncaya kadar tutarın FAST katılımcısı bir kuruluş nezdinde bekletilerek işlemin taraflarına güvence sağlamaktadır. Bu hizmet ile, ödemeyi gönderecek olan kullanıcıya
onay/tescil işlemi tamamlanmadan bedelin karşı tarafa aktarılmayacağı, ödemeyi alacak olan kullanıcıya ise onay/tescil işlemi gerçekleştiğinde bedelin hesabına geçeceği garanti edilmektedir.

FAST Güvenli Ödeme İşlemi ilk aşamada 2 milyon TL işlem limiti dâhilinde kullanılabilecektir.

Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi’nin de FAST Sisteminin diğer katman servisleri gibi hızla yaygınlaşacağı öngörülmektedir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir