İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AAOIFI’dan beklenmedik istifa

İslami Finans Kuruluşları Muhasebe ve Denetim Kurulu (AAOIFI)’nun üç yıldan fazla bir süredir genel sekreterlik görevini yürüten Hamed Hasan Merah’ın ani bir kararla istifa ettiği duyuruldu.

Kuruldan yapılan açıklamaya göre, Merah’ın üç yıldan fazla bir zamandır genel sekreterlik görevini yürüttüğü ve kuruma önemli hizmetleri bulunduğu ifade edildi. Kurul başkanı Shaikh İbrahim, Merah’ın almış olduğu bu kararın kendileri için de sürpriz olduğunu ancak kendisine yeni bir kariyer alanı açmak istediği için istifa kararını kabul ettiklerini ifade ederek, “Sayın genel sekreterimizin kararı bizler için de ani oldu. Kendisinin bu kararını yönetim kurulu olarak saygıyla karşılayıp istifasını kabul ettik. Kurul olarak geçen yirmi yedi sene zarfında genel sekreterlik makamı olarak çok güçlendik. Üç teknik komitemizin yanı sıra çok sayıda alt komitemiz ve çalışma gruplarımız var. Dünya genelinde iki trilyon dolarlık bir hacme dair standartların belirlenmesini sağlayan saygın bilim insanları ile çalışıyoruz. Bu kapsamda Merah’ın istifası nedeniyle işlerimizde bir aksaklık meydana gelmeyecektir. Yeni genel sekreter seçimi süreci de hemen başlatılmış olup kısa sürede duyurusu yapılacaktır.” dedi.

Merah geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye Katılım Bankaları Birliği tarafından AAOIFI standartlarının Türkçeye çevrilmesi projesinin imza töreni için İstanbul’a gelmişti.

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir