İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Abdullah Tivnikli yurdu açıldı

Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Abdullah Tivnikli Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Amacımız, öğrencilerimizin daha nitelikli yetişmelerini sağlamaktır” dedi

TDV Bursa Abdullah Tivnikli Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Amacımız, öğrencilerimizin daha nitelikli yetişmelerini sağlamaktır” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Abdullah Tivnikli Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını yaptı.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Abdullah Tivnikli Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, onların hem eğitimleri hem de kalmaları için rahat yerler hazırlanması noktasında ne kadar gayret edersek, Allah indinde o kadar güzel ve makbul işler yapmış oluruz” dedi.

Yurdun açılmasına vesile olan faizsiz finans kurumlarının ortak adı olan Türkiye Katılım Bankaları Birliği mensuplarına teşekkür eden Başkan Erbaş, “Cenab-ı Hak, yapmış oldukları bu hayrı bütün geçmişlerinin ruhuna en güzel bir şekilde sevap olarak yazdırsın inşallah. Nice hayırlar yapmayı, kazançlar elde etmeyi ve elde ettikleri bu kazançları milletimizin özellikle eğitim faaliyetlerine vakfetmeyi nasip eylesin” niyazında bulundu.

Eğitimin önemini vurgulayan Başkan Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfının 66 öğrenci yurdunun bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Yurtlarımızda öğrencilerimizin mümkün olduğunca bir otelde kalmaları şeklinde değil de, hem yurtta kalmalarını hem de yurtta eğitim ortamları içinde vakitlerini geçirmelerini sağlamaya, çeşitli seminerler, okuma planları, etkinlikler yaparak adeta ikinci bir üniversite eğitimi haline getirmeye çalışıyoruz. Amacımız, öğrencilerimize yetişmelerinde güç vermek, takviye etmek, daha nitelikli yetişmelerini sağlamaktır.”

Türkiye Diyanet Vakfı’nın tüm yurtlarında’ yurt, kurs, burs’ şeklinde bir metotla çalıştıklarını kaydeden Başkan Erbaş,

“Öğrencilerimizi farklı alanlarda yetiştirmeye gayret ediyoruz. İnşallah bu yurdumuzda nice gençlerimiz kalırlar, yetişirler, onları geleceğe daha güzel bir şekilde hazırlarız” şeklinde konuştu.

Başkan Erbaş’ın konuşmasının ardından Bursa İl Müftüsü İzani Turan açılış öncesi dua etti. Duanın ardından kurdela kesilerek yurdun açılışı gerçekleştirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir