İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adnan Büyükdeniz’i Anma Programı

19 Ekim 2009 – Saat 00:15… Türkiye’de katılım bankacılığının kurucu ve öncü isimlerinden, Albaraka Türk Katılım Bankası genel müdürü Dr. Adnan Büyükdeniz vefat etmişti.

Türkiye çok önemli bir ekonomistini kaybetmenin hüznünü yaşıyordu.
Tüm basın kuruluşları bu haberi son dakika olarak geçiyordu.

Küçük yaşlardan itibaren çalışkanlığı ile ön plana çıkan ve lise yıllarında Amerika’ya burslu giden, üniversite eğitimi sırasında derslerdeki başarısı nedeniyle “Keynes Adnan” lakabı takılan, akademik faaliyetlerde bulunmak üzere Londra’ya burslu giden ve oradaki başarısı nedeniyle “brilliant Turk” övgüsünü kazanan, Türkiye’ye döndükten sonra işini kaybetmek uğruna dini yaşantısından taviz vermediği için “takunyalı TÜSİAD’çı” diye tanınan, “Allah yaptığı işin en iyisini yapanı sever” hadisinden ilhamla çocuklarına yaptıkları işin en iyisini yapmayı öğütleyen, başörtüsü zulmünün yaşandığı günlerde eşinin başörtüsünden utanmayarak tüm üst düzey davetlere beraber katılan, her dönem istikamet üzere bir hayat süren mütevazi, çalışkan, iktisatçı Dr. Adnan Büyükdeniz, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Katılım Gündemi’nin ortaklaşa düzenleyeceği programla anılacak.

Program, 19 Ekim 2018 Cuma günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii altında bulunan Dr. Reşat Küçük sahnesinde gerçekleşecek. Adnan Büyükdeniz’in fikri anlamda tanınmasına vesile olacak olan programa üniversite yıllarından arkadaşları olan Albaraka Türk Katılım Bankası genel müdürü Melikşah Utku, Kuveyttürk Katılım Bankası genel müdürü Ufuk Uyan, SPK eski başkanı Vedat Akgiray, öğretim üyesi Mustafa Özel ile Adnan Büyükdeniz’in oğlu Tarık Büyükdeniz katılacak. Program öncesinde Albaraka Sanat Galerisi’nde ise Adnan Büyükdeniz’in yurtdışı gezileri esnasında çektiği fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir