İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka, 11 ödüle “değer”

Albaraka Türk Katılım Bankası, 2018 yılını farklı kategorilerde farklı kurumlardan olmak üzere on bir adet ödüle layık görüldü. Değerlerinize değer katıyoruz sloganı ile faaliyetlerine devam eden Albaraka Türk Katılım Bankası, 2019 yılında da yenilikçi uygulama ve projelerini hayata geçirmeye devam edecek.

Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk Tier 1 Sukuk işlemi ile Finans Dünyası Dergisi tarafından “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” ve “En İyi Sukuk İşlemi” ödülüne layık görülen Albaraka Türk, Dünya İslami Finans ödüllerinde; Türkiye’de girişimciliğin merkez üssü olmaya aday Albaraka Garaj ile “En İyi Fintek Hızlandırma Merkezi” ve Avrupa’nın ilk dijital katılım bankacılık uygulaması “INSHA” ile “En İyi Dijital Banka” ve “Yılın Fintek Girişimi” olmak üzere iki ketegoride üç ödül aldı. Cambridge IFA tarafından gerçekleştirilen “İslami Bireysel Bankacılık Ödülleri’nde “En İyi Bireysel Katılım Bankası” seçilen Albaraka Türk, yine INSHA uygulaması ile “En İyi Dijital Bankacılık İnisiyatifi”, Londra Bankacılık ve Finans Enstitüsü tarafından düzenlenen Finansal İnovasyon ödüllerinde ise, Biyometrik İmza projesi ile “En Yenilikçi Müşteri Odaklı Çözüm”, Robotik Süreç Otomayonu projesi ise “En Yenilikçi Dijital Dönüşüm” kategorilerinde birinci oldu.Fintech Future tarafından düzenlenen Banking Technology Awards’da Biyometrik İmza projesi ile “En İyi Biyometrik Kullanım” ödülü kazanan Albaraka Türk, Türkiye’de Turcomaney Dergisi tarafından da “Türkiye’ye ve Dünya’ya Değer Katanlar Ödülleri” kapsamında “Yılın Katılım Bankası” ödülüne layık görüldü.

“Ödüller bizi çok daha iyisini yapmak için motive ediyor”

Albaraka Türk’ün inovatif dijital proje ve uygulamaları ile layık görüldüğü ödüllerden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade eden Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “2018’de aldığımız ödüllerden dolayı son derece mutluyuz. Uluslararası alanda kazandığımız ödüllere 2019’da yenilerini ekleyeceğimize inanıyoruz. Bu ödüller bizim Türkiye’de katılım bankacılığına öncülük eden birçok yenilikçi yatırımımızın ne kadar doğru olduğunun bir göstergesi. Aynı zamanda yaptığımız yatırım ve projelerin müşterilerimiz nezdinde de karşılık bulduğuna işaret ediyor. Albaraka Türk olarak bu ödüller bizi çok daha iyisini yapmaya motive ediyor, 2019 yılında duyuracağımız yeni adımlarımızın da habercisi. Banka olarak sektörümüzde ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir