İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka, dijitalde sınır tanımıyor

Uluslararası para transferlerine aracılık eden Western Union, şubelerde oluşan operasyonel yoğunluğu azaltmak adına bir mobil uygulama hazırladı. Bu mobil uygulama aracılığı ile kullanıcılar, oturdukları yerden para gönderimi yapıp paranın takibini yapabilecekler. Western Union tarafından hazırlanan mobil uygulamayı uçtan uca ve tam entegre olarak sunan ilk banka Albaraka Türk Katılım Bankası oldu.

Mobil uygulama öncesi…
Müşteri, banka şubesine geliyor. Bankada hazır bulunan Western Union formlarını dolduruyor. -Formları doldururken yardım almadan dolduran müşteri sayısı oldukça az- Akabinde ise sıra numarası alıp işlemlerini yapıyor. İşlemlerin yapılma esnasında farklı ülkelerden insanların işlemlerine aracılık edildiği için yanlış isim yazma vb operasyonel hatalar olabiliyordu.

Mobil uygulama sonrası…
Müşteri, oturduğu yerden mobil uygulama indiriyor. Mobil uygulama üzerinden tüm işlem detayların giriyor. En yakın Albaraka şubesine gidip numarasını aldığında ekrana düşen işlem ile hızlı ve sıfır hataya yakın bir şekilde işlemler gerçekleştiriliyor.

“Dünyanın en iyi katılım bankası” vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Albaraka Türk Katılım Bankası, uluslararası para transferleri dijital sürece aktaran ilk banka olmuş oldu. Geçtiğimiz yıllarda dijitalleşme hamlesi başlatan banka, tüm süreçlerini dijitalleştirmek suretiyle operasyonel maliyetlerini minimize etmeyi amaçlıyor. Ayrıca Albaraka Türk tarafından Western Union mobil uygulamasını kullanacak olan müşterilerine avantajlı kampanyalar sunulacağı bilgisi açıklandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir