İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Garaj girişimleri belli oldu

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın girişimcilik merkezi olan Garaj programı çerçevesinde ikinci dönem girişimleri belli oldu. Bankanın sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruya göre desteklenecek olan girişimlerin listesi şu şekilde oluştu:

Albaraka Türk tarafından yapılan açıklamaya göre, katılım bankacılığı alanında dünyanın ilk start-up hızlandırma merkezi Albaraka Garaj’ın, yenilikçi projelere sahip girişimleri desteklemek üzere başlattığı çalışmalar sonuçlandı.

Demoday etkinliği kapsamında, toplam 505 girişimin başvurduğu Albaraka Garaj’da, adaylar arasından ön eleme ve mülakat aşamalarını geçen, finansal teknolojiden büyük veriye, robot teknolojilerinden artırılmış gerçekliğe kadar farklı alanlarda toplam 21 girişimci finale kaldı.

Jüri değerlendirmesinin ardından, Yubi, Aidatım.Net, NakitUp, Zenkronn, iCaked, Artıcan, Bir Yudum Kitap, Mixoper, Trace it Up, Salesfront.ai ve Turnaco olmak üzere 11 girişim ekibi, hızlandırma programından faydalanmaya hak kazandı.

Albaraka Garaj’a Türkiye genelinde en çok başvuruda bulunan iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli şeklinde sıralandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Türk’ün dijital alanda başlattığı dönüşüm sürecinin avantajlarını yaşamaya başladıklarını belirterek, teknolojinin, başta finans sektörü olmak üzere günümüz iş dünyasını hızla dönüştürmeye devam ettiğini kaydetti.

Albaraka Türk olarak bu teknolojik dönüşümde bankacılık sektörü ve ülke için öncü olma hedefiyle hareket ettiklerini vurgulayan Utku, “Albaraka Garaj start-up hızlandırma merkezimizin ikinci döneminde Türkiye genelinde 50 ilimizden 500’ün üzerinde başvuru aldık. Yapılan çalışmalar sonucunda çalışmaya hak kazanan ilk 11 girişim ekibimiz belli oldu. Bu ekiplerimize ihtiyaç duyacağı maddi manevi tüm hizmetleri tek çatı altında sunmaya devam edeceğiz.” değerlendirmelerini yaptı.

 1. Aidatım Net – Site ve Bina Yönetim Programı
 2. Artıcan
 3. Bir Yudum Kitap
 4. iCaked – Online pasta tasarımı ve siparişi verilebilen web sitesi
 5. Mixoper – Arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan ve ağırlıklı çağrı merkezlerinde sorunun çözümüne odaklı yazılım programı
 6. Nakitup – Alışveriş yapıp nakit kazandıran uygulama
 7. Salesfront – Rafdan alınan ürünün yerine arkadakinin otomatik olarak gelebildiği bant sistemi
 8. Turnaco Tech – Robotik ve elektronik tasarım
 9. Traceitup – Akıllı dağıtım sistemi (çiçekci, kurye vb için)
 10. Yubi 
 11. Zenkronn

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir