İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Garaj, TÜBİTAK BİGG uygulayıcısı

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen ve girişimcilik fikirlerinin hayata geçirildiği kuluçka merkezi olan Albaraka Garaj, TÜBİTAK’ın teknoloji tabanlı iş fikirlerini desteklediği BİGG programının uygulayıcısı oldu. Bu kapsamda teknoloji tabanlı iş fikirleri olan girişimciler, Albaraka Garaj üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvurmak için:
https://www.albarakagaraj.com/tubitak-formu

TÜBİTAK BİGG nedir?

1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Program kapsamında girişimcilere girişimcilik eğitimi verilmekte, ayrıca sanayi deneyimi olan rehberler ile girişimciye teknik, ticari ve idari konularda destek sağlanmaktadır.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir