İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka potada kaybetti: 40-67

GEO CBL B grubunda Deloitte Albaraka Türk’ ü 67 – 40 mağlup ederek ikinci galibiyetine ulaştı.

Semih Aydın ve Volkan Sönmez’ in rakip top kayıpları ve ikinci şans şutları ile skor ürettiği Albaraka Türk ilk beş dakikayı 11 – 9 önde geçmesine rağmen Deloitte ilk çeyreğin sonunda Barlas Avşar ve Uğur Kahraman liderliğinde boyalı alandan ve hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla bölümü 17 – 12 önde geçti. Takım ikinci çeyrekte Emin Badem ve Yiğit Erdem Akalın’ ın da katkısı ile farkı 10 sayıya çıkarmayı başardı. Volkan Sönmez’in skor yükünü üstlendiği Albaraka Türk ilk yarıyı 32 – 22 geride tamamladı.

Üçüncü çeyrekte oyunun hakimiyetini ele geçiren Deloitte etkili bir savunma ile rakibinin oyununu bozarken hücumda da Taygun Erkan, Sinan Nail Gebendirisli ve San Güroğlu’ nun sayıları ile son bölüme 56 – 31 önde girdi. İkinci yarıda Haldun Karaman’ ın skor desteğine rağmen etkili olamayan Albaraka Türk karşılıklı sayılarla geçen dördüncü çeyrekte de farkı kapatamadı ve Deloitte karşılaşmayı 67 – 40 kazandı.

Albaraka Türk’ te Volkan Sönmez 23 sayı – 14 ribaund – 2 asist, Haldun Karaman 7 sayı – 4 ribaund ile mücadele etti.

Deloitte’de Uğur Kahraman 13 sayı – 3 asist, Emin Badem 11 sayı – 2 ribaund – 3 asist, Barlas Avşar 8 sayı – 13 ribaund ile takımı galibiyete taşıyan önemli isimler oldular.

Maçın oyuncusu Deloitte’den Uğur Kahraman oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.