İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk, Bağdat’ta şube açtı

Türkiye’de katılım bankacılığı alanındaki ilk banka olan Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından Bağdat’taki şubesinin açılışı gerçekleştirildi. Albaraka Türk, Irak’ta açtığı bu yeni şube sayesinde şube ağını genişletmiş oldu. Banka tarafından bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Açıklamada yurtdışında bundan önce açılan son şubenin Erbil’de olduğu hatırlatılarak Albaraka Türk Bağdat şubesi ile şube ağına bir yenisinin daha ilave edildiği bildirildi. Albaraka Türk’ün yeni şubesi Bağdat’ın önemli merkezlerinden biri olarak bilinen Ramada bulvarında yer alıyor. Bu şubenin açılmasıyla Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Türkiye’de ve yurtdışında bulunan şubelerinin toplam sayısı 232’ye çıkmış oldu.

Yurtdışındaki İkinci Şubemizi Açtık

Banka tarafından yapılan açıklamada Albaraka Türk’ün Bağdat’taki şubesinin Türkiye – Bağdat arasındaki ticari ilişkilerin desteklenmesi, Bağdat’ta iş yapan Türk iş insanları ile Türkiye’de iş yapan Bağdatlı iş insanlarına tüzel ve gerçek anlamda katkıda bulunulması olduğu belirtildi. Açıklamada Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku da fikir bildirdi. Melikşah Utku, bu şubenin yurtdışındaki ikinci şubeleri olduğunu, Albaraka Türk Katılım Bankası olarak Bağdat’ta bir şube açmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Bağdat’ta Şube Açma Talepleri Yoğunlaşmıştı

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Türkiye ve Bağdat arasında devam eden yoğun iş ilişkilerinden dolayı bu kentte bir şube açmaları ile ilgili taleplerin son dönemlerde yoğunlaştığını, açılışa dair kendilerine ulaşan mesajların da bu konuda doğru bir adım attıklarını gösterdiğini, Türkiye’deki hizmet ağlarını Bağdat’a da taşıyarak müşterilerini memnun edeceklerini de ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.