İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk danışma kuruluna yeni isim

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın danışma kurulu Şubat ayında belirlenmiş ve kamuoyuna duyurulmuştu. Bu kapsamda Albaraka Türk’ün danışma kurulu üyeleri:

-Prof. Dr. Abdulsattar Abdulkarim Mohammed ABUGHUDDAH
-Prof. Dr. Ahmed Mohieldin Ahmed HASSAN
-Prof. Dr. Hamdi DÖNDÜREN olarak belirlenmişti.

Ancak Prof. Dr. Ahmed Mohieldin Ahmed HASSAN’ın vefatı nedeniyle boşalan danışma kurulu üyeliğine İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Necmettin Kızılkaya atandı.

Doç. Dr. Necmettin KIZILKAYA kimdir?
Necmettin Kızılkaya, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2001’de mezun olduktan sonra aynı üniversitede İslam Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans derecesi aldı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam hukuku alanında hazırladığı teziyle 2011’de doktorasını tamamladı. Kızılkaya’nın çalışmaları daha çok İslam hukuku ve ekonomisi alanlarında yoğunlaşmaktadır. Özellikle İslam hukuk tarihi, modernleşme ve fıkıh, İslam hukuk literatürü, İslam ekonomisi ve güncel fıkhî problemler ilgilendiği konular arasındadır. İslam hukuku alanında çeşitli dillerde yayımlanmış birçok çalışması bulunan Kızılkaya, halen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İslam Hukuku Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Kızılkaya, Eylül 2019 tarihinden itibaren de İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürlüğü görevini yürütmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir