İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka Türk yönetim kurulunda değişiklik

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından kamuoyu aydınlatma platformu (KAP)’a yapılan açıklamaya göre şirketin bağımsız yönetim kurulu üyesi olan ve aynı zamanda şirketin kurumsal yönetim komitesi başkanı ve kredi komite üyesi olan Prof. Dr. Kemal Varol’un bugünkü yönetim kurulu kararı ile 29 Mart 2019 itibariyle “bağımsız olmayan yönetim kurulu üyesi” olarak bankadaki görevini icra etmeye devam edeceği duyuruldu. Banka tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

“Bankamızın 27.02.2019 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Bağımsızlık statüsünü 29.03.2019 tarihi itibari ile (SPK’nın Kurumsal Yönetim İlkeleri’nden 4.3.6.’nın “g” bendinde belirtilen sürenin dolması nedeniyle) kaybedecek olan Sn.  Prof. Dr. Kemal VAROL’un,  Bankamız’daki yönetim kurulu üyeliği görevine  29.03.2019 tarihinden itibaren “bağımsız olmayan yönetim kurulu üyesi” statüsünde devam etmesine karar verilmiştir.”

Prof. Dr. Kemal Varol kimdir?

1943 yılında Iğdır’da doğdu. Lisans derecesini Tekstil Kimyası dalında University of Manchester-Institute of Science and Technology’den 1965 yılında alan Varol, doktora derecesini de aynı üniversiteden 1968 yılında aldı. 1974 yılından bu yana, başta Sümerbank Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı olmak üzere çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yapan Varol halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir. 2013 yılında Albaraka Türk Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliğine atandı. Temmuz 2014 – Mart 2017 arasında Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanlığı görevini yürüten Varol, halen Kredi Komitesi Üyesidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir