İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Albaraka’nın genel müdür yardımcısı istifa etti

Albaraka Türk Katılım Bankası üst yönetiminden bir istifa haberi geldi. Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada, banka bünyesinde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Cenk Demiröz’ün 22 Mart itibariyle özel nedenlerle görevlerinden istifa ettiği kaydedildi.

Açıklamada, Demiröz’den boşalan GMY görevine kimin getirileceğine dair bir bilgiye ise yer verilmezken 28 Mart Perşembe günü gerçekleşecek olan bankanın olağan genel kurulunda söz konusu kadro için atamanın yapılması bekleniyor.

Cenk Demiröz kimdir?

1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1996’da Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. 2000 yılında Cornell Üniversitesi İktisat Bölümü’nden yüksek lisans derecesini aldıktan sonra HSBC Bank Kurumsal Bankacılık Birimi’nde Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. 2002-2010 yılları arasında, HSBC Bank Kurumsal ve Ticari Krediler Birimi’nde sırasıyla; Müdür Yardımcısı, Müdür ve Kıdemli Müdür olarak görev aldı. 2010 yılında ING Bank’ta Ticari ve KOBİ Kredileri Eş Başkanı olarak görev aldıktan sonra, Kasım 2010’da HSBC Bank’a geri dönerek Kurumsal, Ticari ve Finansal Kurumlar Krediler Tahsis, Piyasa ve Karşı Taraf Risklerinden sorumlu Direktör olarak görev aldı. Şubat 2017’de Bankamızda; Kurumsal, Ticari ve Bireysel Krediler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Demiröz, Ekim 2018’de Genel Müdür Vekilliği görevini de üstlenmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir