İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altın Kepenk ödülleri verildi

Marka, Tasarım ve Coğrafi İşaretler” temalarıyla düzenlenen yarışmada, Birincilik Ödülünü ‘Bir Şey Yap Güzel Olsun’ filmiyle Ömer Dişbudak aldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER), Ziraat Katılım ve Neova Sigorta işbirliği ile düzenlenen “7. Altın Kepenk Kısa Film Yarışması”nın kazananları belli oldu. Kazananların ödülleri Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde teslim edildi. Bu yıl “Paylaşmak Güzeldir” temasıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Festival “Paylaşmak” temalı yapıldı

Ödül töreninin açılış konuşmasını ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikusyaptı. Konuşmasına projeye katkı sağlayan Üsküdar Üniversitesi’ne teşekkürlerini sunarak başlayan Çelikus dünyanın sorununun “paylaşamamak” olduğunu söyledi. Sinemayı çok önemsediklerine işaret eden Çelikus, “Paylaşmak güzel ama paylaşmak için de elimizde paylaşılacak şeylerin olması gerekiyor. Maddi olarak para veya mal lazım, manevi olarak da sevgiyi, acıyı, hüznü veya mutluluğu paylaşabiliriz. Zaten manevi paylaşımlarımızı yapsak, maddi paylaşımlarımızda kendiliğinden artacak.” dedi.

Ziraat Katılım olarak böyle bir etkinliğe sponsor olmanın yaşattığı mutluluğa dikkat çeken Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, kültür ve sanat alanının bir toplumun hayat damarlarından biri olduğuna dikkati çekti.

Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, “Bizim de bu sanatta söz sahibi olmamız lazım. Son zamanlarda bizi ifade edebilen yapımlar ortaya çıkmaya başladı. Bu ve bunun gibi yarışmalar güzel eserler yapan arkadaşlarımızın çıkmasına vesile olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Koç ise yarışma sayesinde değerli işlerin ortaya çıktığını ve bu vesileyle birçok yeteneğin sektöre kazandırılacağını dile getirdi.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk “Paylaşımla birlikte bizim kadim medeniyetimizde hep yoksullar sahiplenilmiştir. Şu anda ülkemizde bulunan Suriyelilerin sayısı 19 ilden daha kalabalık. Ne mutlu ki biz böyle yetiştik. İnşallah gelecek nesiller de bu bilinçle yetişecektir.” şeklinde konuştu.

ESDER Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çetin, Cem Karaca’nın emeği merkeze alan “Tamirci Çırağı” isimli şarkısını seslendirdi.

Müzik dinletisinin ardından dereceye giren filmlerin gösterimine geçildi.

Daha önce “Hayatın Bir Parçasıdır; Esnaf”, “Alınteri”, “Çay ve Esnaf”, “Gençlerimiz Üretiyor, Türkiye Kazanıyor”, “Sevgi, Üretim, Paylaşım ve Kardeşlik Şehri; Beypazarı”, “Patent, Marka, Tasarım ve Coğrafi İşaretler” temalarıyla düzenlenen yarışmada, “Birincilik Ödülü“nü “Bir Şey Yap Güzel Olsun” filmiyle Ömer Dişbudak aldı.

Törende “İkincilik Ödülü“ne “Hayat Paylaşmaktır” filmiyle Arzu Özer layık görülürken, “Üçüncülük Ödülü” ise “Okul Yolu” filminin yönetmeni Pelin Uzun’a verildi.

Özer Kösemen’in “Hayat Güzeldir” filmiyle “Jüri Özel Ödülü” aldığı etkinlikte, “Hediye” filmiyle Orhan Kars ve “At Gitsin (mi?)” filmiyle Mertkan Morkoç’a “Mansiyon Ödülü” takdim edildi.

Yarışma sonucunda birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye ise 3 bin lira para ödülü verildi.

Kaynak: http://www.yeniakit.com.tr/haber/altin-kepenk-odulleri-verildi-405539.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir