İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aşan, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi başkanı oldu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Finans Ofisi Başkanlığına Prof. Dr. Göksel Aşan atandı.

Söz konusu atama, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri uyarınca gerçekleştirildi.

Göksel Aşan kimdir?

Göksel Aşan, 24 Temmuz 1966 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümünde 1987 yılında tamamlamıştır. Yine İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümünde yüksek lisans eğitimi almış ve 1991 yılında mezun olmuştur.

Göksel Aşan, doktora eğitimini 1991-1998 yılları arasındaki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi’nde Kamu Maliyesi alanında almıştır.

1988-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Göksel Aşan, doktora derecesini aldıktan sonra 1998 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak  görev yapmıştır.

2008 yılnda Doçent olan Göksel Aşan, 2017 yılında Prof. Dr. ünvanını almıştır.

Prof.. Dr. Göksel Aşan, 1999-2010 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Program Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2010-2011 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nü yöneten Göksel Aşan, 2010-2016 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Rektör Danışmanlığı görevini de yerine getirmiştir. 2016-2017 yılları arasında ise Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ne danışmanlık yapmıştır.

Prof. Dr. Göksel Aşan, Bilgi Üniversitesi, İstinye Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi’nde dersler vermiştir.

Prof. Dr. Göksel Aşan’ın, 16 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan kararla Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığına atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ne iş yapar?

Finans Ofisi, ulusal ve uluslararası bankacılık ve finans sektörünü izleyecek ve analizler yaparak raporlayacak.
Türkiye’nin finans piyasaları içindeki konumunu da raporlayacak olan Ofis, finansal kaynakların çeşitlendirilmesi ve uluslararası fonların Türkiye’ye gelmesini sağlayıcıyı çalışmalar yapacak, İstanbul Finans Merkezi projesini yürütecek ve gelişmeleri takip edecek.

Kaynak: AA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir