İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Bilgi, sosyal medya ile bir ekranın ötesinde”

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Bilişim çağında dijitalleşmeyle birlikte, bilgi ağlarına içerik üretenler veya merkezi veriyi depolayan şirketler, artı değere el koyuyorlar.” dedi.

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, bilginin artık sosyal medya ile bir ekranın ötesinde olduğunu belirterek, “Bilişim çağında dijitalleşmeyle birlikte, bilgi ağlarına içerik üretenler veya merkezi veriyi depolayan şirketler, artı değere el koyuyorlar.” dedi.

AA’nın Global İletişim Ortağı olduğu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilecek MÜSİAD EXPO kapsamında, 22. Uluslararası İş Forumu (International Business Forum – IBF) düzenlendi.

“Dünya Para Sisteminde Çoğulculuk ve Adalet” ana temasıyla gerçekleştirilen forumda, “Uluslararası Ticaret ve Para Sisteminde Blockchain Teknolojisinin Konumu” başlıklı oturumda blockchain sistemi, kripto paraların uluslararası para sistemi ve ticaretteki rolü, kripto paraların uluslararası ticaret açısından barındırdığı riskler ve İslam ülkeleri için bağımsız kripto para fikri masaya yatırıldı.

Albaraka Türk Genel Müdürü Utku, buradaki konuşmasında, teknolojinin hayatı değiştirdiğini belirterek, dünyada geleceğe bilgi aktarabilenlerin güçlü geldiğini anlattı.

Bilişim teknolojilerinin dünyayı derinden etkilediğini dile getiren Utku, “Bilgi artık sosyal medya ile bir ekranın ötesinde. Bilişim çağında dijitalleşmeyle birlikte, bilgi ağlarına içerik üretenler veya merkezi veriyi depolayan şirketler, artı değere el koyuyorlar. Apple bilgisayar şirketi olarak değer kazanmadı, içerik yöneticisi veya sunucusu olarak değer kazandı.” diye konuştu.

Kaynak: AA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir