İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir ömrün hikayesi

Prof. Dr. Sabahattin Zaim, hiç şüphesiz bu ülkenin yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri. Talebelerinin deyimiyle “Hocaların Hocası”. Bir ömrün her anını dolu dolu geçirmeyi başarmış, ilmiyle âmil ve âlim bir şahsiyet. Ve en önemlisi 2007 yılında dâr-ı bekâya intikal ettiğinde arkasında yaşanmaz bir hayat ve kendisine çok şey borçlu binlerce talebe bırakan bulunmaz bir insan. Bir ömre sığdırdıkları ise “anlatılmaz yaşanır” türden önemli hadiseler… Bir Ömrün Hikâyesi’nde Hoca, işte bu hayattan geriye kalan her biri bir ibret tablosu olan hatıralarını, samimi bir dille okurlarla paylaşıyor.

“İşte bir ömrün hikâyesi… Bu hikâye, asırlardır yaşadıkları Rumeli’den kopan ailelerin her şeylerini bırakarak Türkiye’de sıfırdan başlayıp yeniden hayat mücadelesine başlamalarının, bu vatana bir şeyler katmak ve aynı zamanda hayata tutunup ayakta kalabilmek için didinmelerinin hikâyesidir. Bu anlatılanlar aynı zamanda iniş ve çıkışlarla dolu ıstıraplı bir devrin de serencamıdır.” cümleleriyle özetliyor Hocaların Hocası Sabahattin Zaim hatıralarının yer aldığı “Bir Ömrün Hikâyesi” adlı eserini.

Hoca’nın dünya yüzüne bıraktığı en son eseri olan Bir Ömrün Hikâyesi, anlatılan hadiselerin ilgi çekiciliği, dilinin akıcılığı ve özenli tasarımı ile dikkat çekiyor.

Hem bir ömrün hem de bir devrin hikâyesi olan ve fotoğraflarla zenginleştirilen bu kıymetli eser, Hoca’nın 25 yıllık asistanı Prof. Dr. Sedat Murat, Dr. İsmet Uçma ve Editör Yasin Beyaz’ın samimi gayretleri ile uzun bir çalışma sonucunda yayına hazırlanmış.

Satın almak için:
https://www.isaretyayinlari.com.tr/kitap/bir-omrun-hikayesi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir