İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Citibank’ın hedefinde murabaha müşterileri de var

Türkiye’de yaklaşık 40 yıldan bu yana hizmet veren Citibank’ın Türkiye genel müdürü Serra Akçaoğlu, Fortune Turkey’e vermiş olduğu röportajda önümüzdeki dönem hedefleri arasında İslami finans ürünlerinin kullanımının da olduğunu söyledi. Röportajın tamamı için:

http://www.fortuneturkey.com/citibankin-uc-onemli-stratejisi-53430

“-Önümüzdeki döneme ilişkin hedefleriniz nedir?

-Bizim stratejimiz, Citi’nin dünyadaki globalliğiyle katma değer yaratabileceğimiz alanlarda çalışmak. Yani müşterilerimizi dünyadaki yatırımcılarla bağlantıya geçirebilmek. Hem Türkiye’deki firmaları yurtdışına taşıyarak, dünya tedarik zincirinden daha fazla pay almalarına destek olmayı hem de uluslararası firmaların Türkiye’de yatırım yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz. İhracat yapmak isteyen bir şirket Citi’nin know how birikiminden yararlanabiliyor. Örneğin, Nijerya’ya ihracat yapmak isteyen bir şirkete oradaki mevzuat, bankacılık sistemi gibi konularda yardımcı olmak için Nijerya Citi’nin genel müdürü ile telekonferans sağlıyoruz. Citi global bir şirket olmak isteyenlere de satın almalar konusunda destek veriyor. Halka arzlar, bono ihraçları, murabaha gibi İslami finans ürünleriyle de finansman imkanları sunuyor. Dünya çapında nakit yönetimi hizmetimiz de var. Müşteriler, elektronik platformumuzla tek tuşa basarak tüm dünyadaki nakitlerini görebiliyor. Ayrıca, büyük firmalara yan sanayi tedarik zincir finansmanı da sunuyoruz. Bunların dışında menkul kıymet saklama işimiz var. Ülkeler arası işbirlikleri için Afrika ülkelerindeki Citibank genel müdürlerini Türkiye’ye davet edip Afrika Zirvesi yaptık. Bu yıl Çin genel müdürünü davet ederek Çinle iş yapan ya da yapmak isteyen şirket yöneticileriyle biraraya getirmeyi planlıyoruz.
Stratejimizi özetlersek, Citi’nin dünya genelinde çok gelişmiş elektronik platformunu daha fazla firmaya yararlandırmak istiyoruz. İkincisi, müşterilerimizin yan sanayi ve bayi ağlarına da A’dan Z’ye dijital elektronik çözüm önerileri oluşturmayı planlıyoruz. Yani, platformlarımızı tedarik zincirlerine de açıyoruz. Üçüncüsü ise Fintech şirketleriyle işbirlikleri yapmayı düşünüyoruz.-

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir