İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Çocuklarınızı İslami finansa yönlendirin”

Nijerya’nın İslami Finans Uzmanları Enstitüsü (IIFP) Başkan Vekili Tacudeen Yusuf, İslam Dünyası’ndaki ailelerden, çocuklarını her geçen gün büyüyen İslami Finans konusunda eğitim almaya yönlendirmelerini istiyor.

Yusuf, Pazar günü Lagos Surulere’de düzenlenen 34. Üçlü Nijerya Mensupları Konferansı’nda (MAN) tavsiyeler verdi.

Nijerya Haber Ajansı (NAN) ulusal konferansın temasının ‘Ulusal Ekonomik İyileşme, Büyüme ve Kalkınma Yolu – İslam Perspektifi’ olduğunu bildirdi.

Ona göre İslami Finans, gelir sahiplerinin katılımıyla refahı yeniden dağıtmaya ve gelir eşitsizliğini ve yoksulluğu azaltmaya yardımcı oluyor. Nijerya’da fakirlik konusunda da konuşan Yusuf, aslında Nijerya’da fakirlik olmadığını, fakat batı tarzı finansın eşitsizlik oluşturduğunu ve bunun da ülkede büyük sorunlara yol açtığını söyledi.

“Sorunumuz açgözlülük ve memnuniyet eksikliği; kaynak dağılımı bizim için İslami finans sayesinde yapılır, çünkü hiç kimse faizle ayakta kalamaz.”

Tacuuden Yusuf, İslam Dünyası’nda yaşayan her Müslüman ailenin de çocuklarını İslami Finans Eğitimi’ne yönlendirerek bu adil düzeni yayması ve geliştirmesi için harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

thenationonlineng’in haberine göre Nijerya’da İslami Finans’ın yaygınlaşması ile birlikte ülkedeki yoksulluğun da azalacağı öngörülüyor. Faiz sisteminin sonunun gelmesi pek çok Afrika ülkesinin de önünü açacak.

Kaynak:Risale Haber

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir