İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cuma günü banka şubeleri kapalı olacak

Bu gece (22 Nisan Çarşamba) itibariyle başlayacak olan sokağa çıkma yasağı, 26 Nisan saat 23:59’a kadar devam edecek. Sokağa çıkma yasağının nasıl uygulanacağına dair İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge olmasına rağmen genelgede bankalara dair bir detay bulunmaması hem bankacıları hem de vatandaşları meraklandırmıştı. Konuyla ilgili gün içinde peş peşe açıklamalar yapan Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Bankalar Birliği, 24 Nisan Cuma günü sokağa çıkma yasağı bulunan 31 ildeki tüm banka ve katılım bankalarının şubelerinin kapalı olacağını duyurdu.

CUMA GÜNÜ EFT YAPILABİLECEK
Bankaların kapalı olması, dijital kanallardan bankacılık hizmetlerinin yapılmasına mani olmayacak. Merkez Bankası, 24 Nisan Cuma günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen EFT merkezinin açık olacağını ve bu nedenle dijital kanallar marifetiyle müşterilerin para transferlerini kolaylıkla yapabileceklerini belirtti.

CUMA GÜNKÜ ÇEKİN ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ VAR MI?
Merkez Bankası EFT merkezinin açık olması nedeniyle dijital kanallar marifetiyle para transferi yapılabilecek olması nedeniyle çek yükümlülükleri de aynı şekilde devam ediyor olacak. Bu nedenle 24 Nisan 2020 Cuma günü tarihli çek, kredi ödeme yükümlülükleri aynı şartlarda devam edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir