İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Daha basit, daha iyi ve daha hızlı: KFH Malezya

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ana iştiraki olan Kuwait Finance House’un Malezya’da faaliyet gösteren KFH Malezya firmasının CEO’su David Power, 2018 yılına dair beklentileri hakkında basına bilgilendirmede bulundu. Malezya’nın Çin’e yakınlığını fırsata çevirmek istediklerini ifade eden Power, bu fırsatın KFH Malezya’nın da yeniden dirilişi olacağını belirtti.

2016 yılında KFH Malezya’nın CEO’su olarak atanan ve geçirdiği sıkıntılı süreçleri sonlandırması beklenen KFH Malezya CEO’su David Power, “Kuwait Finance House tarafında sermayedarların değişmesi ile birlikte yeni bir yapılanma sürecine gidildi. Bu sürecin etkileri KFH Malezya tarafında da etkilerini gösterdi. Bu değişiklikler ile birlikte Güneydoğu Asya’da katılım bankacılığının lideri olmak üzere kollarımızı sıvayarak çalışmalara başladık.” dedi.

Göreve geldiğinde yönetimsel anlamda zaafiyetler bulunan David Power, bankanın mevcut durumunu masaya yatırmak suretiyle bankayı kısa sürede ayağa kaldıracak kısa, orta ve uzun vadeli planlarını hazırlayarak uygulamaya başladı. Power’ın bu hedef için sloganı ise şu: daha basit, daha iyi ve daha hızlı.

Dünyanın en eski katılım bankası olduklarının altını çizen Power, bu mirasın üzerine yeni bir başarı hikayesi eklemek istediklerini ifade ederek “dünyadaki tüm katılım bankalarının yaklaşık yüzde yetmişi Malezya pazarında faaliyet gösteriyor. Biz de bu pazardaki etkinliğimizi arttırarak liderliği arzuluyoruz. Lokasyon olarak Çin ile olan yakınlığımızı fırsata çevirerek KFH Malezya’yı kısa sürede ayağa kaldırıp layık olduğu yere taşıyacağız.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir