İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emlak Bank’ın son yönetim kurulu başkanı vefat etti

Türk bankacılık sektörünün tanınan isimlerinden ve Necmettin Erbakan Hoca’nın teknik çalışma arkadaşlarından olan ve aynı zamanda katılım bankası olmadan önce Emlak Bankası’nın son yönetim kurulu başkanı olan eski bürokrat Zeki Sayın hayatını kaybetti.

Bir dönem Kamu İktisadî Teşebbüsü’nde  (KİT) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevde bulunan Mehmet Zeki Sayın Hakk’ın rahmetine kavuştu.

2003 yılından itibaren tasfiye sürecindeki Emlakbank’ın yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlüğü görevini üstlenen Zeki Sayın’ın cenazesinin yarın öğlen namazına müteakip Fatih Camii’nden kaldırılacağı öğrenildi.

Zeki Sayın, Milli Selamet Partisi döneminde faizsiz bankacılık için kurulan Devlet Sanayi, İşçi Yatırım Bankası (DESİYAP) Genel Müdürlüğünü üstlendi. O dönem Erbakan Hoca’nın Ağır Sanayi Davası kitabını bastırdığı içinde mahkemeye verilmişti..

OSTİM kurucuları arasında yer alan Mehmet Zeki Sayın, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanlığı, İTO Meclisi, İstanbul Huzur Hastanesi ve Dinlenme Evleri Vakfı’nda uzun süre görevlerde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.