İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emlak Katılım, 4,6 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı

Türkiye’de katılım bankaları arasında faaliyetlerini sürdüren ve en yeni kurulan katılım bankası olarak dikkatleri üzerine çeken Emlak Bank, 2019 yılının ilk yarısında aktif büyüklüğünün 4,6 milyar TL’ye, müşterilerine kullandırdığı fon miktarının ise 1,7 milyar TL’ye ulaştığını kamuoyuna duyurdu. Bankadan yapılan duyuruya göre mart ayı itibarıyla faaliyetlerine başlayan Emlak Bank, yılın ilk 6 aylık döneminde güçlü bir finansal konuma ulaşmayı başardı.

Aktif büyüklük bakımından 4,6 milyar TL’ye ulaşıldığı ve yine yılın ilk altı aylık döneminde piyasaya toplam 1,7 milyar TL değerinde fon finansmanı yapıldığı açıklandı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu, köklü bir bankacılık mirası ve Türkiye’nin en genç katılım bankası olmasının gururunu yaşadıklarını ifade etti. Yılın ilk 6 aylık döneminde alınan bu finansal sonuçların da bu gururu pekiştirdiğine dikkat çekti.

Emlak Bank’ın yerel üretimi desteklerken aynı zamanda sürdürebilir büyümeye hizmet ettiğini ifade eden Aksu, bankanın toplumun sosyo ekonomik yapısına katkı sağlayacak projelerle faaliyetlerini sürdürdüğünü aktardı. Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu; “Katılım bankacılığının genç üyesi olmakla birlikte 30 Haziran 2019 tarihi ile aktiflerimizin toplamı 4,6 milyar TL’ye, kullandırılan fon toplamı, 1,7 milyar TL’ye, katılım fonu ise 2 milyar TL’ye ulaştı.” dedi.

2019 Yılında 15 Şube Açılacak

Emlak Bank’ın emlak sektörünün hızla ilerlemesi için lokomotif görevi üstlenmeyi hedeflediğini kaydeden Deniz Aksu, yerel üretimle beraber sürdürebilir büyümeye hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. “100 Günlük İcraat Programı” ile yeniden faaliyete geçirilmesi kararının ardından Türkiye Emlak Katılım Bankası, 4 aylık kısa bir sürede kurularak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) faaliyet izni almayı başardı. Türkiye’de faaliyetlerine devam eden 6. katılım bankası olma özelliğine sahip olan Emlak Bank, 2019 yılı içinde Türkiye genelinde 15 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

“Türkiye genelinde yaygınlaştıracağımız şube ağımız ve son teknolojiyle oluşturulmuş alt yapımızla tüm Türkiye’nin bankası olacağız.” açıklamasını yapan Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu, banka olarak fiziksel yaygınlaşma ve hizmet çeşitliliği yaratmak için kamu bankalarıyla işbirliğine gideceklerini aktardı. Başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomik büyüme ve istihdama katkısı yüksek olan sektörlere, üreticilerden tüketicilere uzanan ekonomik döngüde sürdürebilir ve herkes için erişilebilir finansman modelleri sunmak üzere çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir