İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emlak Katılım genel müdürü değişti

Geçtiğimiz Mart ayında faaliyetlerine başlayan Emlak Katılım Bankası’nın genel müdürü değişti. Ağustos 2018’de bankanın kurucu genel müdürlüğüne Albaraka Türk Katılım Bankası genel müdür yardımcısı iken atanan Deniz Aksu, dün toplanan yönetim kurulu kararıyla Emlak Katılım Bankası genel müdürlüğü görevinden alındı. Aksu’nun yerine yine bankanın kredilerden sorumlu genel müdür yardımcısı Cengiz Sinanoğlu atandı. Sinanoğlu, bankanın kuruluşu sırasında Aksu ile birlikte göreve başlamıştı.

Yapılan bu organizasyonel değişiklik, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirildiği gibi bankanın web sitesinde bulunan organizasyon yapısı da güncellendi. Değişikliğin gerekçesi ise yapılan açıklamada belirtilmedi.

Cengiz Sinanoğlu kimdir?
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Sinanoğlu, sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Maliye Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.
Bankacılık hayatına 1994 yılında Türk Ticaret Bankası Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Egebank Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak çalıştı.
Kariyerine 1998-2000 arası Kentbank Kredi Tahsis Müdür Yardımcısı, 2000-2003 arası Finansbank Krediler Müdürü ve 2003-2005 arası Finansbank Krediler Bölüm Yöneticisi olarak devam eden Sinanoğlu, 2005 yılında HSBC’de Krediler Grup Müdürlüğü görevini üstlendi.
2013 yılında Fibabanka’da Genel Müdüre bağlı olarak Krediler Koordinatörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanan Sinanoğlu, 4 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Emlak Katılım Bankası Kredilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 11 Ekim 2019 tarihi itibarıyle Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Bir yorum

  1. Cem Sakallı Cem Sakallı Ekim 12, 2019

    Kardeşim KATILIM BANKASI’na faizli banka geçmişi olanları atamayın ve ve en önemlisi hayatı tahsisle geçmiş insanlardan büyüme beklenen bir sektörün bankalarına genel müdür yapmayın… Bozuk plak gibi dönüp dönüp başa sarıyorsunuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir