İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emlak Katılım’a Albaraka kökenli genel müdür yardımcıları atandı

Türkiye Emlak Katılım Bankası genel müdür vekili Cengiz Sinanoğlu’nun bu görevini Şubat 2020’de Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan Nevzat Bayraktar’a devretmesinin akabinde bankanın üst yönetimi de şekillenmeye başladı.Bu kapsamda bankanın Kredilerden sorumlu genel müdür yardımcılığına Albaraka Türk kökenli Nihat Bulut atanırken operasyondan sorumlu genel müdür yardımcılığına ise yine Albaraka Türk kökenli Yusuf Okur atandı. Atamalar, Mart ayı başında yapıldı.

Nihat BULUT kimdir?
1996 yılında Marmara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldu. 1998 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası Proje ve Pazarlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2006-2013 yılları arasında sırasıyla Kurumsal Bankacılık Müdürlüğü’nde ve Ticari Krediler Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Nihat Bulut, 2013 – 2017 yılları arasında ise farklı operasyon birimlerinde Müdürlük görevini üstlenmiştir. Aynı kurumda 2017 yılı Şubat ayından itibaren Kurumsal Krediler Müdürlüğü’nde Müdür unvanıyla kariyerine devam etmiştir. 02.03.2020 tarihi itibarıyla Emlak Katılım Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yusuf OKUR kimdir?
1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası’nda uzman yardımcısı unvanıyla kariyerine başlayan OKUR; 2000 yılından itibaren Kadıköy Şubesi’nde Şef, İkinci Müdür ve Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2005 yılından itibaren kariyerine Merter, Kavacık ve Sultanbeyli Şubelerinde Şube Müdürü olarak devam etti. 2017 yılının Ocak ayından sonra Albaraka Genel Müdürlük bünyesinde Birim Müdürlüğü’ ne atanan Yusuf OKUR, 29.02.2020 tarihine kadar Perakende ve Özel Bankacılık Satış Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. 02.03.2020 tarihi itibarıyla Emlak Katılım Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir