İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“En güçlü ödenmiş sermayeye sahip katılım bankasıyız”

Geçtiğimiz günlerde sermaye artışı yaparak 5,7 milyar TL ödenmiş sermayeye ulaşan Vakıf Katılım Bankası, bu rakam ile ödenmiş sermayesi en büyük katılım bankası oldu. Vakıf Katılım Bankası beşinci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan bankanın yönetim kurulu başkanı Öztürk Oran da bu konuya vurgu yaparak,”Vakıf kültürünün yüzlerce yıllık birikiminin yanı sıra büyük ve güçlü Türkiye vizyonundan aldığımız kuvvetle, çok kısa sürede önemli başarılara imza attık.” dedi.

Kuruluşunun beşinci yıldönümü nedeniyle Vakıf Katılım Bankası yönetim kurulu başkanı Öztürk Oran ile bankanın genel müdürü İkram Göktaş himayesinde düzenlenen online basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda beş yalın özetinin yanı sıra bankanın gelecek vizyonu paylaşıldı.

Toplantıda ilk sözü bankanın yönetim kurulu başkanı Öztürk Oran aldı. Oran, katılım bankacılığının sadece İslam dünyasına değil tüm insanlığa hizmet sunduğunu ifade ederken Türkiye’nin katılım bankacılığı alanında dünyada dokuzuncu sırada olduğunu belirtti. Katılım bankacılığının bireysel kalkınmayı ve gelir adaletsizliği yerine sürdürülebilir toplumsal kalkınmayı merkeze aldığını belirten Oran, “Kamu katılım bankaları ile birlikte katılım bankalarının sektördeki payı ciddi oranda arttı. Bunun arkasında siyasi otoritenin katkısı çok büyük. Şuan katılım bankacılığı, bankacılık sektörünün %7,2sini oluştururken 17 bin kişiye de istihdam sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Öztürk Oran’dan sonra söz alan bankanın genel müdürü İkram Göktaş ise bankanın kurulduğu günden bugüne yapılan faaliyetlerinin yanı sıra 2020 yılındaki ekonomiye sağladığı katkılardan söz etti. Son yapılan sermaye arttırımı ile sektörün en büyük ödenmiş sermaye rakamına sahip katılım bankası olduklarını ifade eden Göktaş, 2021 yılında tüm kalemlerde %50 büyüme hedefleri olduğunu belirtti.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir