İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En tatlı emeklilik fonu, faizsiz olanı

Vakıf Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi arttırmak ve BES fonlarını daha anlaşılır kılmak için sosyal medya influencerları ile Mutfak Sanatları Akademisi’nde tanıtım toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde ulusal basına düşen ve bireysel emeklilik yararlanıcılarının çoğunun fonlarını değiştirmediğini ve hatta birçoğunun da fonlarını değiştirebileceğini dahi bilmediğine dair haberler yayınlanmıştı. Bu noktadan hareketle bireysel emeklilik sektörünün öncü kuruluşu olan Vakıf Emeklilik, bir kampanya düzenledi.

Vakıf Emeklilik, Türkiye’de BES’e olan ilgiyi artırmak, tüm BES katılımcılarının emeklilik fonları ile içeriklerinde yer alan piyasa enstrümanlarını basit biçimde kavrayabilmelerini sağlamak adına Türk ve Dünya mutfağının en beğenilen tatlılarından ilham alarak “Tatlı Fonlar” Projesini hazırladı. Katılım, Katkı ve Faizli seçenekleri altında içlerinde birçok finansal enstrümanı bulunduran 16 adet fonu müşterilerine sunan Vakıf Emeklilik, dövize endeksli fonlardan; hisse, altın ve kira sertifikası gibi birçok opsiyonu barındıran fonlara varıncaya dek geniş bir portföyü; tulumba, aşure, revani, şöbiyet, mozaik pasta gibi tatlı isimleriyle eşleştirdi.

Proje, Mutfak Sanatları Akademisi’nde influencer’ların katılımıyla Gastronomi Yazarı Sahrap Soysal eşliğinde faizsiz fonlara karşılık gelen aşure yapılarak anlatıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.