İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Enflasyona endeksli katılım hesabı için çalışılıyor”

Kuveyt Türk Katılım Bankası genel müdürü Ufuk Uyan, Yeni Şafak Gazetesi’nden Mesude Demirhan’ın sorularını yanıtladı. Konvansiyonel bankalarda enflasyona endeksli mevduat hesabı ürününün bulunduğunu ifade eden Uyan, enflasyona endeksli katılım hesabı için Türkiye Katılım Bankaları Birliği bünyesinde çalışıldığını ve yeni ürünlerin bundan sonraki süreçte artarak devam edeceğini ifade etti.

Katılım bankacılığı sektörü hakkında görüşleri sorulan Uyan, ürün çeşitliliği adına önemli adımlar atıldığını ancak daha gidilecek yolun olduğunu söyledi ve merkezi danışma kurulunun bu alandaki öneminden bahsetti. Bankacılık ve sukuk dışında önemli bir potansiyel olduğunu ifade eden Uyan, bakir olan bu alanlar üzerinde büyümenin olacağını vurguladı.

Bugüne kadar enerji sektörüne 700 milyon USD finansman desteği sağladıklarını ve mega projelere de önemli finansman imkanı sunduklarını belirten Uyan, gerek ihracatçının gerekse de reel ticaretin finansmanında önemli rol oynadıklarını söyledi.

HEM İSTİHDAMA HEM BÜYÜMEYE DEVAM!

Halihazırda 418 şube, 6000 personel ile faaliyetlerine devam ettiklerini söyleyen Uyan, 2018’de 500 personel alımı yaptıklarını ve 2019 yılında bu rakamın üzerine çıkmayı hedeflediklerini vurgulayarak bu yıl içerisinde 10 şube daha açacaklarını ifade etti. 2023 yılında 480 şubeye ulaşmak kaydıyla coğrafi kapsama alanını %85’ten %90’a çıkarmayı hedeflediklerini belirten Uyan, açılacak olan şubelerin çoğunun ise teknoloji odaklı XTM şubeler olacağını söyledi.

Röportajın tamamı için:
https://www.yenisafak.com/ekonomi/merkezi-kurulla-yeni-urun-artar-3473225

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.