İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faizsiz dijital bankacılığın adı: Getinsha

Faizsiz dijital bankacılık alanında Albaraka’dan önemli bir hamle Getinsha projesiyle geldi. Bugün sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve Albarakatürk genel müdürü Melikşah Utku’nun basın toplantısı ile tanıtımını yaptığı Getinsha çok yakında müşterileri ile buluşacak. Özellikle Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları hedefleyen Getinsha projesi, Avrupa’da faaliyet gösteren ilk dijital bankacılık örneği olarak dikkat çekiyor.

“Insha”, Almanya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BaFin ve Almanya Merkez Bankası ECB tarafından tam bankacılık lisansı verilmiş, kurumsal firmalara bankacılık platformu sağlayan, Berlin merkezli solarisBank AG’nin ana bankacılık altyapısı üzerine inşa edildi. Bankacılık hizmet kanalları ve modüler yapısıyla “Insha” önce Almanya’da sonrasında ise kıta Avrupa’sında katılım bankacılığı hizmetleri vermeyi hedefliyor.

Almanya’da 20 milyondan fazla Müslümanın yaşadığını ifade eden Utku, Müslümanların gerek paralarını muhafaza etme gerekse de para transferi konusunda sıkıntı yaşadıklarını Getinsha projesi ile bu alanda ciddi kolaylık sağlanacağını ifade edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir