İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faizsiz finans muhasebe standartları görüşe açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan “Yıllık Program”daki, faizsiz finansa ilişkin standartların mevzuata kazandırılması hedefi hızla hayata geçiriliyor.

Faizsiz finans sektörüne ilişkin muhasebe, denetim, etik ve yönetişim standartlarının mevzuata kazandırılması ile ilgili görevin verildiği Kamu Gözetimi Kurumu (KGK), “2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”nda yer alan “faizsiz finans alanında yayımlanan uluslararası standartların mevzuata kazandırılması” hedefi doğrultusunda taslak metinleri görüşe açtı.

Kurumun bir süredir yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, İslami Finans Kuruluşları Muhasebe ve Denetim Kuruluşu (AAOIFI) arasında faizsiz finans sektörüne ilişkin standartların mevzuata kazandırılması amacıyla bir telif anlaşması imzalandı. Arapça olarak yayımlanan ve faizsiz finans kurumlarınca kullanılan 58 Faizsiz Finans Standardı Türkçe’ye çevrildi.

İlgili standartların taslak metinlerine ulaşmak için:

http://www.kgk.gov.tr/ContentAssingmentDetail/1512/Faizsiz-Finans-Muhasebe-Standartlar%C4%B1-Taslak-Metinleri-Kamuoyu-Go%CC%88ru%CC%88s%CC%A7u%CC%88ne-Ac%CC%A7%C4%B1lm%C4%B1s%CC%A7t%C4%B1r.(05/11/2018)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.