İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hac başvuru ücretini alan bankalar açıklandı

2019 hac başvuru ücreti ne kadar olduğu belli olurken Biyanet İşleri Başkanlığı Hac başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacağını da açıkladı. 2019 hac başvuruları için ön kayıtlar geçtiğimiz günlerde başladı. Başvurular ve ön kayıtlar 14 Aralık tarihine kadar yapılacak.  Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet adresinden 2019 hac başvuru ücreti ve bu ücretlerin hangi bankalara yatırılacağı açıklandı. 

2019 HAC ÖN KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Diyanet’in belirlediği anlaşmalı bankalara ön kayıt ücretini yatıran kişiler iki farklı şekilde kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Buna göre hac kaydı için istenen ücret 20 TL olacak. Geçtiğimiz yıllarda açıklanan ücrette değişikliğe gitmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı ilk defa kayıt yaptıracak adaylar için gerekli bilgileri resmi internet adresinde paylaştı. Hac kuralarının, 28 Aralık Cuma günü saat 15.00’te çekileceği ve aynı gün internetten ilan edileceği, kesin kayıtla ilgili bilgilerin ise daha sonra ilan edileceği duyuruldu.

HAC KAYIT ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

Kayıt için hacı adaylarından istenen tutar şu bankalar üzerinden yatırılıabilecek; Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım. Kayıt yaptırdıktan sonra vazgeçenler ile hacca gidemeyenlere ön kayıt ücreti iade edilmeyecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir