İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“İFM, fintek ve İslami finans üzerinde yükselecek”

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi himayesinde düzenlenen “İstanbul Finans Merkezi (İFM) Eylem Çalıştayı” 11-12 Haziran tarihlerinde İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlendi. İki gün süren çalıştaya, özel sektör ve kamu kesiminden 200’ü aşkın temsilci katıldı. Ofis başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan’ın konuşmasıyla başlayan çalıştay, hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu. Açılış konuşması için kürsüye gelen Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi’nin en iyi şekilde hayat bulması için bulunduğunu ifade etti. Yapılmakta olan İstanbul Finans Merkezi’nin fintek ve İslami finans üzerine kurgulanacağını vurgulayan Aşan, şunları söyledi:

“İFM projesiyle ilgili olarak bundan sonra atılacak adımların daha önce yapılanların bir tekrarı olmaması ve kimlerle rakip olacağımızı iyi belirlememiz lazım. Bu açıdan avantajlı olduğumuz iki alan üzerine şu anda yoğunlaşmış durumdayız. Bunlardan biri Fintek, diğeri de İslami Finans tarafı. Bu iki eksen bizim açımızdan çok önemli. Bu iki konuda birçok öneri geldi, bunların hepsi bizim açımızdan gerçekten çok değerli. İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında bu iki eksene ağırlık vereceğiz. Bunun çok önemli bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Ümraniye’deki İstanbul Finans Merkezinin yarısına Fintek şirketlerini konumlandırabilirsek önemli bir başarı elde etmiş olacağız.” 

“ÇALIŞTAYDAN ELDE EDİLEN ÇIKTILARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Prof. Dr. Göksel Aşan, hem sermaye piyasalarıyla ilgili hem de finansla ilgili yapılan düzenlemelerin önemli bir kısmının İFM projesi kapsamında daha önce yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıktığını belirtti. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.