İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İslami fintek araştırmasına davetlisiniz

Borsa İstanbul ve TheCityUK tarafından düzenlenen 2018 İslami FinTech Araştırması, Türkiye ve İngiltere arasında İslami FinTech alanında gerçekleştirilebilecek potansiyel iş birliklerine ışık tutuyor.

İngiltere merkezli finans ve profesyonel hizmetleri temsil eden TheCityUK, Türkiye’nin borsa kuruluşu Borsa İstanbul ve İslami finansal haber ve analiz platformu REDmoney Group ortaklığında gerçekleştirilen 2018 İslami FinTech Anketi devam ediyor. Birleşik Krallık’ta ve Türkiye’de İslami FinTech arenasında mevcut olan fırsatların mercek altına alındığı raporda, iki ülke arasında İslami FinTech’in bir adım ileri taşınmasını desteklemek ve teşvik etmek için iş birliği potansiyeli gözden geçiriliyor.

Yapılan araştırmanın sonuçları, İslami finansa ilişkin FinTech politika ve stratejilerinin geliştirilmesi için kullanılacak. Bu stratejiler belirlenirken özellikle yasal mevzuata ilişkin sorunlarda, girişim finansmanında ve İslami FinTech alanında iş birliklerinde ortak çalışmalar gözetilecek.

İslami finansı daha şeffaf, uygulayıcılar ve halk için daha kolay erişilebilir kılarak ekonomik büyümeyi ve finansal katılımı teşvik etmek için daha büyük bir inisiyatif tasarlandı. Bu girişime hem Türkiye hem İngiltere’den enstitülerin, uygulayıcıların ve şirketlerin katılarak müşterek çıkarlara dayalı ticari bir zemin oluşturulması hedefleniyor.

Kaynak: https://fintechistanbul.org/2018/08/27/2018-islami-fintech-arastirmasi-goruslerinizi-bekliyor/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir