İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kamu bankaları “ortak” hareket ediyor

Kamu bankalarının ortak hareket etmek suretiyle hem tasarruf hem de etkin proje yönetimi imkanı sunması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın başkanlığında gerçekleştirilen Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin üçüncü toplantısında ele alındı. Temmuz 2018’de “ortak atm” ile başlayan sürecin “ortak kart” süreci ile devam ettirileceği ifade edildi.

Kamuda tasarruf ve etkin yönetim alanında kamu bankalarının ortak hareket etmesi amaçlanıyor. Temmuz 2018’de kamu katılım bankalarının da içerisinde yer aldığı kamu bankalarının müşterileri (Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası) bu bankaların tüm ATM’lerini işlem limitleri dahilinde hiçbir ücret ödemeden kullanmaya başladı. Protokolde yer alan bankalar, 13 milyonu aşan kredi kartı sayıları ve 55 milyonu geçmiş banka kartlarıyla POS terminallerinin de ortak kullanıma açılması ile de önemli bir maliyet kalemi minimize edildi.

Ortak Kart projesi üzerinde çalışılıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın başkanlığında gerçekleştirilen Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin üçüncü toplantısında ele alınan ortak kart projesi ile kamu kaynaklarında tasarruf ve etkin proje yönetimi hedefleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir