İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Katılım bankacılığının payını büyüteceğiz”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Katılım Bankaları Birliği yönetimi ile bir araya geldi. Bakan Albayrak, bankacılık sektörüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, bankacılık sektörünü istedikleri seviyeye çıkaracaklarını kaydetti.

Bakan Albayrak Twitter üzerindne toplantıya dair şu paylaşımı yaptı:

“Bugün, Katılım Bankaları Birliği yönetimi ile oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Bankacılık sektörünü istediğimiz seviyeye çıkarırken, katılım bankacılığının payını da büyüteceğiz”.

Bir yorum

  1. Aydın UÇAR Aydın UÇAR Şubat 16, 2019

    Katılım bankalarınin ürün geliştirmesi gerekli. Geliştirilen ürünler kopyala yapıştır mantığında olmamalı. Elbette rekabet şartlarında her oyuncu rakiplerine benzer ürünler geliştiriyorlar, ancak ilk yapan kaymağını yiyor. Çok iyi biliyorum ki bazı bankaların ürün geliştirme servisleri kopyala yapıştır mantığında çalışıyor. “Orijinal bir şey yok mu” diye sorduğumda “ne gerek var ki, yeni ürün çıkarsan hemen diğerleri kopyaliyor.” Şeklinde savunma yapıyor. Katılım bankaları cesur bir şekilde ürün geliştirmeli yoksa doğal bir ilerleme olmaz diye düşünüyorum. Tabi kamu katılım bankalarınin açılması ile Suni ilerlemeler olacaktir. İnşallah bu bankalar orijinal ürünlerin geliştirilmesinde önder olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir