İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Katılım bankacılığına yeni ürünler geliyor

Katılım bankalarının elini güçlendirecek faizsiz yeni ürünler yakında devreye sokuluyor. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, müjdeyi Katılım Bankaları Birliği Genel Kurulu’nda verdi. Akben, “Yakında yeni ürünlerle ve yeni mevzuat altyapısıyla müşterilerinize hizmet verebilir hale geleceksiniz” dedi.

ürkiye Katılım Bankaları Birliği’nin (TKBB) 17. Olağan Genel Kurulu dün İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, TKBB Yönetim Kurulu Başkanı Melikşah Utku ile genel kurul üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı. Burada konuşan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, katılım bankaları için yeni ürün ve yeni mevzuat alt yapısı müjdesini verdi. Akben, “Çok yakın zamanda katılım bankalarımızın yanı sıra kalkınma ve yatırım bankalarımız ile banka dışı finans kuruluşlarımızın düzenlenen yeni ürünlerle ve yeni mevzuat altyapısıyla müşterilerine hizmet verdiklerini görüyor olacağız” dedi.

YAPISAL ADIMLAR ATILIYOR

Hükümetin koordinasyonunda alınan ihtiyati tedbirlerin, finansal sektörde istikrarı desteklemeye devam ettiğini kaydeden Akben, şöyle devam etti: “Makro ekonomik dalgalanmalara karşı alınan eş zamanlı tedbirler, ortaya çıkan değişimlerin etkilerini tümüyle ortadan kaldıramamakta, bunun için yapısal dönüşüm süreçlerinin hız kesmeden sürdürülmesi gerekmektedir. Finansal sektör açısından söz konusu yapısal dönüşüm; farklı alt sektörlerin geliştirilmesi, ürün çeşitliliğinin ve nihai olarak finansal erişimin arttırılması anlamına gelmektedir.”

Kaynak: Yeni Şafak

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir