İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Katılım Bankaları Birliği’nden 15 Temmuz mesajı

Türkiye Katılım Bankaları Birliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hakkında bir açıklama yaptı. 15 Temmuz 2016 gecesi antidemokratik bir rejim kurma gayesi ile yola çıkan darbecilerin milli birlik ruhu karşısında yenildiğinin belirtildiği açıklamada katılım bankaları olarak daha çok çalışıp büyük Türkiye hayalinin gerçekleştirileceği vurgulandı. İşte o açıklama:
“15 Temmuz 2016’daki karanlık gecenin üzerinden tam iki yıl geçti. Antidemokratik bir rejim kurma niyeti taşıyan darbeciler, milli birlik ruhu ve demokrasi inancı karşısında kesin bir yenilgiye uğradı. Büyük Türk milleti, kanı ve canı pahasına ülkesini ve değerlerini savundu. Bütün dünya, Türkiye’nin mevcut rejiminin ve istikrarının darbelerle, kalkışmalarla yıkılamayacağına bizzat şahit oldu. Bugün bu gururu yaşıyorsak, şüphesiz bunda en büyük pay, geride bıraktıklarını düşünmeden şehadete yürüyen aziz şehitlerimizindir. Onları her gün olduğu gibi bugün de saygı ve minnetle anıyoruz.

Kuruluşunun 100. yılına yaklaşan Türkiye Cumhuriyeti’nin önünde büyük hedefler var. 2023 vizyonuyla bu hedeflere sağlam adımlarla yürürken, önümüze konan en büyük engel olan 15 Temmuz’u tek yürek olarak atlattık. Biz Türkiye Katılım Bankaları Birliği olarak inanıyoruz ki, hedeflerimize milli birlik ruhuyla kenetlenmiş olarak daha güçlü adımlarla yürürsek, bu ülke için canını verenlere de hak ettikleri saygıyı sunmuş olacağız. Bunun için var gücümüzle çalışıyor, güçlü bir Türkiye hayali ile ilerlemeye devam ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir