İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kızılay altın destek fonu yeni yıla hazır

KT Portföy ile Türkiye Kızılay arasında düzenlenen imza töreninde yönetiminin KT Portföy tarafından yapılacağı Kızılay Altın Destek Fonu’nun duyurusu yapıldı. Kızılay’ın düzenli ve sürdürülebilir finansal yapısını desteklemek amacıyla kurulan fonun imza törenine Kızılay genel başkanı Kerem Kınık ile KT Portföy genel müdürü Tayfun Özkan katıldı.

Kızılay’ın sürdürülebilir ve düzenli finansal yapısını desteklemek amacıyla KT Portföy bünyesinde kurulan altın destek katılım fonu, yeni yıl itibariyle TEFAS üzerinden tüm banka ve aracı kurumlardaki TL veya altın karşılığı satın alınabilecek. İmza töreninde konuşan Kızılay genel başkanı Kerem Kınık, kurulan bu altın fonu ile birlikte vatandaşların hesaplarındaki nakit para, altın yada evde yastık altında tuttukları altın takılarını getirip bu fondan alabileceklerini belirterek şunları söyledi: “Türk milleti olarak altına yatırım yapmayı seviyoruz. Güvenliğini sağlamak için de bankadan ücretine mukabil kasa kiralayıp oraya emanet ediyoruz. Biz de diyoruz ki altınınızı ücretsiz olan altın destek fonumuza yatırın hem burada altınınız değerini koruyup ülkemizin kalkınmasına katkı sağlasın hem de bu havuzdan elde edilen gelirin bir kısmı Kızılay ile hayırda yarışsın.” Kızılay’ın bir takım varlıklarını da bu fonda değerlendireceklerini ifade eden Kınık, kurulan bu fonun yenilikçi bir yaklaşım olduğunu ifade etti.

Kınık’ın ardından söz alan KT Portföy genel müdürü Tayfun Özkan ise Türkiye’nin ilk ve tek faizsiz portföy yönetim şirketi olduklarını ifade eden Özkan, yılbaşı itibariyle tüm banka ve aracı kurumlardan TL veya altın ile fonun satışa çıkacağını ifade ederek fon yönetim ücreti gelirlerinin yarısını Kızılay’a bağışlayacaklarını açıkladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir