İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Korona, kamu bankalarını öne geçirdi

Deloitte Türkiye Danışmanlık ekibi tarafından hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgınının Farklı Kategorilere Etkileri” raporu 2.sayısında, Türkiye’de Covid-19 salgını sonrası incelenen kategorilerin dijital etkileşim değişimi ortaya konuldu. Yapılan çalışmaya göre bankacılık sektörü ile alakalı kamu bankalarının bu süreçte proaktif davrandıkları için özel bankaların önüne geçtiği ifade edildi. Raporda bu süreçte kamu bankalarının %80 pozitif olarak ayrıştığı gözlemlenirken özel bankaların %10 negatif yönlü değişimi dikkatlerden kaçmadı. Raporda bankalar ile ilgili yorumlar kısmında şu ifadelere yer verildi:

“Salgının başlangıç fazında özel bankalara kıyasla kamu bankalarının daha aktif davrandığını ve bu doğrultuda daha iyi performans gösterdiklerini gözlemlemiştik. Kamu bankalarının, özellikle Nisan ayında özel bankalara kıyasla daha fazla kredi fırsatı sunmasıyla aradaki fark kuvvetli bir şekilde açılmıştır. Kamu bankalarının karşılamaya çalıştığı talep içerisinde hem bireysel kullanıcılar, hem de KOBİ’lerin etkisi olduğunu değerlendirmekteyiz.”

Raporun tamamına ulaşmak için:

https://www2.deloitte.com/tr/tr/pages/consulting/articles/kuresel-covid-19-salgininin-turkiyede-farkli-kategorilere-etkileri.html?nc=1

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir