İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KT Portföy’den ekonomiye tam destek

2019 yılı sonu itibariyle 4,2 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan ve sektörün tek faizsiz fon yönetim şirketi olan Kuveyt Türk Katılım Bankası iştiraki KT Portföy’den yapılan açıklamada yakın zamanda KOBİ’lere yaptırım yapacak olan bir fon kurulmak suretiyle KOBİ’lere yatırım yapılacağı belirtildi. İlk olarak Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu kurarak, teknoloji alanında faaliyet gösteren start-up şirketlere yatırım yapan şirket yetkilileri, girişim sermayesi ve gayrimenkul yatırım fonlarından oluşan alternatif fonlara olan talebin de düşük getiri oranlarının olacağı ilerleyen dönemlerde artacağını ifade etti.

TEKNOLOJİK HAMLE: ROBO ADVISOR

Yeni fonların kurulmasının yanı sıra teknoloji alanındaki yatırımlarına da devam eden KT Portföy, hali hazırda test aşamasında olan Robo Advisor programını önümüzdeki günlerde emeklilik fonlarının tercihi alanında müşterilerinin hizmetine sunacağını açıkladı.

KT Portföy olarak ülke ekonomisine katkı sağlama misyonuyla faaliyetlerine devam edildiği ifade edilen açıklamada finansal piyasaların ve katılım esaslı fonların büyümesinin Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlayacağına olan inanca vurgu yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir