İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk, kanserli çocuklara umut oldu

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, son yedi yıldır 23 Nisan haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına kampanya düzenliyor. Bir hafta boyunca yapılan her işlem için müşterileri adına KAÇUV’un 2. Aile Evi Projesi için 1 TL bağışlayan Kuveyt Türk, toplamda 691 bin TL’ye ulaştı. Bağış çeki, düzenlenen bir törenle Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir tarafından KAÇUV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öncer’e takdim edildi. Bankanın yedi yıldaki toplam bağış miktarı 2 milyon 805 bin TL’ye yükseldi.

“Değerlerimizle büyüyoruz” söylemiyle toplumsal değerleri temel alan sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, 2013 yılından bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına kampanyalar düzenliyor. Kuveyt Türk’ün kampanya sonunda müşterileri adına yapacağı bu yılki bağış miktarı 691 bin TL’ye ulaştı. Bankanın son yedi yıldaki toplam bağış miktarı ise 2 milyon 805 bin TL’yi buldu.

Son iki yıldır KAÇUV’un 2. Aile Evi Projesi için “1’leri milyonlara ulaştıran umutla büyüyoruz” isimli bir kampanya sürdüren Kuveyt Türk, 2019 kampanyasının bağış çekini, düzenlenen bir törenle KAÇUV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öncer’e takdim etti.

“1 TL’ler bir araya geldi, umuda dönüştü”
Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, törende yaptığı konuşmada, “Kuveyt Türk olarak KAÇUV’un çalışmalarını ve 2. Aile Evi Projesini çok kıymetli buluyor, elimizden geldiğince katkı sunmaya gayret ediyoruz. Kanserli çocuklarımızın ve fedakâr ailelerinin yanında olabilmek için her yıl 23 Nisan haftasında, diğer bir ifadeyle çocuklarımızın en neşeli olduğu günlerde, kanser tedavisi gören çocuklarımıza umut olabilmek için bağış kampanyası düzenliyoruz. Bu yıl da ‘1’leri milyonlara ulaştıran umutla büyüyoruz’ diyerek bir hafta boyunca, yapılan işlem adedi başına 1 TL’yi müşterilerimiz adına biriktirdik. Damlaya damlaya göl olur misali, o 1’ler bir araya geldi, umuda dönüştü. Bu sene 691 bin lira gibi rekor bir miktara ulaştı. Bu bağışı, bereketli Ramazan ayında takdim etmek bizi ayrıca sevindirdi. Kanserli çocuklarımızın umudunu, yaşam sevincini artıran KAÇUV’a desteğimizi bundan sonra da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Değerlerimize sahip çıkan kurumların artmasını diliyoruz”
Türkiye’de her yıl 3 bin 500 çocuğa kanser teşhisi konulduğunu hatırlatan KAÇUV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öncer ise “Çocukluk çağı kanserlerinde hızlı tanı ve tedavi çok önemli ancak özellikle İstanbul dışında yaşayan aileler bu süreçte büyük sıkıntılar çekebiliyor. KAÇUV olarak Aile Evi Projemiz ile çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul’a gelen ve maddi açıdan dezavantajlı durumda olan ailelere hem ücretsiz konaklama imkânı sunuyor hem de temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İlkini 2012 yılında açtığımız KAÇUV Aile Evi’nin ikincisini de bu yıl içinde açmayı planlıyoruz. Tüm bu süreçte gerek bağışlarıyla gerekse manevi destekleriyle yanımızda olan Kuveyt Türk’e ve değerli müşterilerine teşekkür ediyoruz. Altı yıldır kanserli çocuklarımıza ve ailelerine çok büyük katkı sağladılar, yedinci yılda da devam ediyorlar. Kuveyt Türk gibi değerlerimize sahip çıkan kurumların sayısının ve desteğinin artmasını diliyoruz” diye konuştu.

İkinci Aile Evi daha fazla aileye ve çocuğa umut olacak!
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın, İstanbul Valiliği’nin desteğiyle 2012 yılında hizmete sunduğu KAÇUV Aile Evi, kanserli çocuklarının tedavisi için İstanbul’a gelen ve maddi yönden dezavantajlı olan ailelerin ücretsiz şekilde konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılıyor. KAÇUV Aile Evi hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de vererek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. Daha fazla çocuk ve aileye umut olmak amacıyla açılacak KAÇUV 2. Aile Evi’nin temeli geçen yıl Pendik’te atıldı. Merkezde, aynı anda 22 ailenin konaklayabileceği 22 oda yer alacak. Her katta dört aile odası ve en üst katta da büyük bir oyun odasının yer alacağı evin atölye alanı, sınıfları, bilişim odası ve psikolog odası da bulunacak. Merkezin 2019’un ikinci yarısında hizmete açılması bekleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir