İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk, potada lider: 61-46

GEO CBL T Grubunda Yılport Holding’i 61-46’lık skorla yenen Kuveyt Türk averajla grup liderliğine oturdu.

Maç Emre ile sayılar bularak başlayan Yılport Holding ilk 5 dakikayı önde geçti, ikinci 5 dakikada toparlanan Kuveyt Türk Mehmet, Emrah ve Ertan ile bulduğu sayılarla ilk çeyreği 17-10 önde bitirdi. İkinci çeyrekte rakibine fazla sayı şansı vermeyen Kuveyt Türk Emrah’ın önderliğinde 7-0’lık seri yakalayarak farkı açtı ve soyunma odasına 32-17 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte Emre’nin double double’a ulaşması ile 8-0’lık seri yakalayan Yılport Holding’e 10 oyuncusundan da skora katkı alarak 8-0’lık seri ile karşılık veren Kuveyt Türk son çeyreğe 49-29’luk avantajlı skor ile gitti. Final periyodunda Onur’un da skora katkı sağlaması ile sayı üreten Yılport Holding çeyreği önde bitirdiyse de çabaları farkı eritmeye yetmedi ve maç 61-46 Kuveyt Türk lehine sonuçlandı.

Kuveyt Türk’te Emrah Kazaz 9 sayı – 5 asist, Mehmet Arslan 9 sayı, Erhan Bahtiyar 8 sayı – 3 asist, Ertan Karacan 6 sayı – 13 ribaund, Abdulkadir Haktan Bicici 6 sayı – 6 ribaund – 3 asist, Oguz Yıldırım 6 sayı – 5 ribaund ile oynayarak galibiyeti takımlarına armağan ettiler.

Yılport Holding’de Emre Egeli 23 sayı – 12 ribaund – 3 asist, Onur Aslan 9 sayı – 6 ribaund – 3 asist, Ümit Nebil 6 sayı – 5 ribaund – 5 asist, Mehmet Cakir 1 sayı – 9 ribaund ile oynadılar.

Maçın oyuncusu Kuveyt Türk’ten Ertan Karacan oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir