İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk yönetim kurulunda değişiklik

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın son yönetim kurulunda yönetim kurulu üyeliğinde değişiklik oldu. Bankanın ana iştirakini temsilen yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Khaled Al Fouzan’ın üyeliği sona ererken onun yerine Salah Abdullatif al Moudhaf atandı.

Khaled Al Fouzan kimdir?
Khaled N. Al Fouzan, 1978 yılında Kuveyt Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına Kuveyt Ticaret Bankası’nda başlayan Al Fouzan, Kuveyt Kamu Enstitüsü’nde Yönetici olarak çalıştıktan sonra, 1984 yılında Bankacılık Birimi Müdürü olarak atanmıştır. 2014 yılında Kuveyt Mali İşler Yönetimi’nde Yönetici Vekili olan Al Fouzan, Ahli United Bank Londra, Gulf Custody Company ve Al Manar Leasing şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1995-2015 yılları arasında Kuveyt Endüstri Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve 1998-2004 yıllar arasında KCC’de yönetici olarak görev almıştır. Ağustos 2006 itibarıyla Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlayan Al Fouzan, Ekim 2019’a kadar aynı zamanda bankanın İç Sistemler Komitesi Üyesi’di.

Salah Abdullatif el Moudhaf kimdir?
1958 Kuveyt doğumlu olan Salah Abdullatif Al Mudhaf, 1981 yılında Kuveyt Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Kuveyt Sosyal Güvenlik Kamu Kuruluşu’nda iş hayatına atılan Al Mudhaf personel bölümünde yönetici olarak görev yaptı. Şuan Kuveyt Sosyal Güvenlik Kurumunda Genel Müdür vekilliği görevine devam etmektedir. Aynı zamanda 1993-2014 yılları arasında Wafra Gayrimenkul Şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2013 Wafra Uluslararası Yatırım Şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2013 yılından günümüze aynı şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Al Mudhaf, Nisan 2019 tarihinden itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.