İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk’e iki yeni yönetim kurulu üyesi

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 16 Temmuz tarihinde toplanan olağanüstü yönetim kurulu kararlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Bankadan yapılan açıklamaya göre bankanın yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Fawaz Alsaleh ile Mazin Alnahedh’in yönetim kurulu üyeliklerinden alınmasına karar verildiği açıklandı. Görevden alınan Alsaleh ve Alnahedh’in görev sürelerini tamamlamak üzere yönetim kurulu üyesi olarak Ürdün uyruklu Shadi Ahmed Yacoub Zahran ile Mısır uyruklu Gehad Mohamed Elbendary Anany seçildi.

Fawaz Alsaleh kimdir?
1963 Kuveyt doğumlu Fawaz Alsaleh, eğitimini ABD’de sürdürerek, Macalester College ’in İşletme-İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Fon Yönetimi Departmanı üyesi olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda göreve başladı. 1999 yılında, önce Genel Müdür Yardımcılığı, sonrasında ise Genel Müdür Baş Yardımcılığı’na atandı ve 2006 yılına kadar görev yaptı. Aynı zamanda 2018 yılsonuna kadar Turkapital Holding B.S.C.C. ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Alsaleh, İç Sistemler Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi üyesi olarak görev yaparken 16 Temmuz 2020 tarihindeki olağanüstü genel kurulda yönetim kurulu üyeliği görevinden ayrıldı.

Mazin Alnahedh kimdir?
1968 Kuveyt doğumlu Mazin SAS Alnahedh, 1992 yılında California State Üniversitesi Finans Bölümü’nden mezun oldu. Alnahedh, profesyonel hayatına 1993 yılında National Bank of Kuwait (NBK) Kurumsal Bankacılık Departmanı’nda başladı. 1993-2001 yılları arasında NBK Hazine departmanında çeşitli görevlerde bulunan Al-Nahedh, 2001 yılında Hazine Departmanı Müdürü, 2007 yılında Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2011 yılları arasında Kurumsal Bankacılık Grup Genel Müdürü, 2011-2014 yılları arasında Bireysel Bankacılık Grup Genel Müdürü görevlerini yerine getirdi, 2010-2014 yılları arasında NBK İcra Komitesi’nde yer aldı. 2014 yılı Ekim ayında Kuwait Finance House’a katılan Alnahedh, Kuwait Finance House Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2015 yılı Eylül ayında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliği’ne de atanan Alnahedh, aynı zamanda Banka’nın Kredi Komistesi, İcra Komitesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komitesi, Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi’nde üye olarak görev yaparken 16 Temmuz 2020 tarihindeki olağanüstü genel kurulda yönetim kurulu üyeliği görevinden ayrıldı.

Gehad Elbandary Anany kimdir?
İngiltere’de Wales Üniversitesi’nde Finans bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Anany, 1998 yılının Ocak ayında KPMG’nin Mısır ofisinde iş hayatına başladı. 1999 yılı Ağustos ayına kadar burada kariyerine devam eden Anany, 2002 yılında Kuveyt’te başka bir denetim şirketi olan RSM İnternational bünyesine katıldı. 2003 yılında Kuwait Finance House bünyesine katılan Anany, o tarihten bugüne risk yönetimi ile alakalı üst düzey pozisyonlarda kariyerine devam ediyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir